EN
Přejít na Diskuze a přednášky
Foto: Dragan Dragin

KULATÝ STŮL: INTERDISCIPLINÁRNÍ INKUBÁTOR 2019

Tématem pro rok 2019 je OBSKURNOST

Datum konání akce30. 3. 2019 I 19:00 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou I Batyskaf

Zaverečná prezentace představí výstupy z Interdisciplinárneho inkubátoru, který se tento rok věnuje tématu Obskurity. Rezidenti Inkubátoru budou ve formě kulatého stolu ve společné diskusi a interakci s publikem sdílet svou práci a výzkum, který realizovali a sdíleli počas mezioborové rezidence. Závěrem prezentace bude afterparty v klubu Batyskaf.

Moving in time as plants having a different pace and rhythm which we usually disregard. Moving in space of nets, nests, hollows, corners, tunnels, caves, cellars, undergrounds. Moving the body whose nail felt down because the tongue was growing under it. Wondering through the mirrored strip of landscape, transparent culture is failing again. Constant enlightenment blinds us. We are looking for obscurity. We occult our insomnia. In order to obscure the journey we will meander in labyrinth of circles within circles by spiralling the time.

Kulatý stůl je závěrečnou částí programu rezidence, je přístupný všem zájemcům z řad veřejnosti a uskuteční se v kavárně Muzea nové generace.  

 

Výsledky kulatých stolů zveřejňujeme na našem blogu!

Program

Hosté rezidence

/ Monika Kováčová (umělkyně, hudebnice) prezentace s koncertem v bazilice Nanebevzetí Panny Marie 
/ Boris Ondreička (umělec) prezentace na téma: Okultní obscenita
/ Catalina Insignares & Carolina Mendonca: celonoční čtení: Useless lands /Marné krajiny (Choreografky, Kolumbie/Francie, Brazílie/ Německo)

 

Účastníci rezidence

Matěj Hývl (Fyzik- oddělení nanostruktur, Fyzikální ústav Akademie věd ČR)
Laura Eva Meuris (umělkyně, choreografka, performerka, Belgie)
Pawel Dudus (choreograf, Rakousko, Polsko) 
Eva Priečková (tanečnice, taneční pedagog, Slovesko) 
Fergus Johnson (choreograf, Německo)
Eleonora Siarava (taneční kritička, choreografka, Řecko)
Erin Christine Bell (loutkové divadlo, Německo)
Adrein Gaumé (choreograf, právník, filozof, Francie)

Praktické informace

Kulatý stůl se uskuteční v klubu Batyskaf. Vstupné je dobrovolné. 

Připravujeme

ČTP: CHOREOGRAFICKÉ FÓRUM

Choreografické fórum je již tradičně součástí doprovodného programu České taneční platformy. Při diskuzích o zhlédnutých představeních se letos setkáme již po deváté. Na choreografické fórum jsou zváni všichni diváci, jenž mají chuť debatovat o choreografiích, které právě viděli, chtějí znát úhel pohledu tanečních profesionálů z České republiky i ze zahraničí a konfrontovat své názory s odborníky i širokou veřejností. Letos jsme navíc otevřeli 8 míst určených profesionálům, která zahrnovala i pas na celý festival.

 

OPEN CALL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Mezinárodní choreografická rezidence pod vedením zkušených a etablovaných kouček Kathy Casey (CA) a Valentiny Desideri (ES). Do 15. dubna přijímáme přihlášky na již dvanáctý ročník rezidence. Tentokrát otevíráme pouze 6 exkluzivních míst.

 

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.