EN
Přejít na Diskuze a přednášky
Foto: Dragan Dragin

KULATÝ STŮL: PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ

Datum konání akce3. 3. 2019 I 18.00 |  Místo konání akcePraha I STUDIO ALTA

Kulatý stůl je platforma pro reflexi a sdílení různorodých pohledů, podporuje přemítání profesionálů s nejširším publikem, konfrontaci praktického bádaní choreografů a interpretů s jinými obory. Zároveň jsou kulaté stoly místem pro sdílení výsledků našeho výzkumu nebo pro prezentaci témat, která hýbou taneční scénou v České republice a zahraničí. Tato debatní setkání rozvíjí propojení mezi kulturou, uměním a společností.

Kulatý stůl na závěr pedagogického semináře představí práci a aktivity z dílen a poskytne prostor pro širší diskusi k tématu.

Téma kulatého stolu bude pedagogika tance a architektura. V roce 2018 se zaměříme na site specific, tanec a prostor, prostor a architektura. Kulatý stůl navazuje tematicky na Pedagogický seminář a červenou nit provazující činnosti SE.S.TA v roce 2018.

Závěrečného kulatého stolu se zúčastní pedagogové, choreografové, taneční teoretici, zainteresovaná veřejnost, profesionálové a architekti.

 

Výsledky kulatých stolů zveřejňujeme na našem blogu!

Praktické informace

Kulatý stůl je otevřen úplně všem zájemcům z řad veřejnosti, není třeba si jakkoliv rezervovat místo, stačí prostě dorazit. 

Umělci

Jean-Christophe Paré

Jean-Christophe Paré Životopis

V roce 1976 získal angažmá v Pařížské opeře, již v roce 1982 byl jmenován prvním tanečníkem a byl členem experimentální taneční skupiny Pařížské opery - Groupe de Recherche de L Opéra de Paris (GRCOP). Operu opustil, aby se věnoval práci s různými současnými francouzskými choreografy - D. Larrieu, R. Chopinot, F. Verret, A. Degroat [ ]

Anna Sedlačková

Anna Sedlačková Životopis

Slovenská tanečnice, pedagožka a choreografka. Vyučuje na bratislavské VŠMU současné taneční techniky a studuje na The School for Body Mind Centering (BMC) v USA. Založila pohybové studio Dvorana a spoluzakládala Asociáciu súčasného tanca. Pro svou skupinu AS Project vytvořila řadu představení: např. BMExpress, Ako sme sa zmizli, Bratislavské tangá [ ]

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.