EN
Přejít na Rezidence
Foto: archiv festival Passage

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE V HELSINGORU II

Program rezidenčních pobytů po celé Evropě, výměna tvůrců a jejich produkcí s poskytováním profesionální podpory, školení a koučování.

Datum konání akcečervenec 2019 |  Místo konání akceDánsko I Helsingor

Cílem dvouletého evropského projektu Roundabout Europe, který získal podporu v rámci programu Kreativní Evropa, je posílit budování venkovních (“outdoor”) uměleckých aktivit v Evropě a tím získat přístup k novému publiku, novým networkům a novým zkušenostem. Další letní rezidence probíhají v Dánském Helsingoru.

V rámci projektu bude v roce 2019 poskytnuto celkem 10 uměleckých rezidencí s koučinkem v 5 evropských zemích (ČR, Velká Británie, Holandsko, Dánsko a Portugalsko). Zúčastnění umělci budou vybráni společnou radou jako přední protagonisté v dané oblasti a dané zemi. Mobilita umělců napříč Evropou je klíčem celého projektu, neboť umožňuje mezikulturní konfrontaci a dialog a následně vede umělce ke spolupráci a budování evropské kulturní identity.

Roundabout Europe chce podporovat umělce ve směřování k udržitelné a ekonomicky funkční profesionalitě bez ztráty uměleckých hodnot. Pět festivalů bude stimulovat rozvoj otdoorového divadla a zviditelňovat jednotlivé produkce a tvůrce. 

"Pozitivní reakce EU umožňuje, aby první rezidence proběhly v létě," říká Alfréd Konijnenbelt ze Spoffinu, mezinárodního festivalu pro profesionální uliční a lokální divadlo v Amersfoortu, NL. "Očekáváme, že budeme schopni nabídnout významnou podporu jak holandským, tak zahraničním divadelníkům."

Po rezidencích v Portugalsku následují rezidence ve Žďáru nad Sázavou (CZ), Helsinborgu (DN), Amersfoortu (NL) a Great Yarmouthu (UK).

Projekt má vlastní webové stránky roundabouteurope.eu.

Nový impuls pro outdoorové divadlo, tanec a nový cirkus v celoevropském kontextu!

Program

/ Umělecká rezidence s koučinkem v Helsingoru

/ Uvedení představení či jeho části ve formě "work in progress" na festivalu Passage

/ Diskuse s diváky

Praktické informace

 ORGANIZÁTOŘI PROJEKTU

/ Festival "Imaginarius" (Portugalsko)

/ Mezinárodní festival "KoresponDance" (Česká republika)

/ Festival "Out There" (Velká Británie)

/ Festival "Passage Festival" (Dánsko)

/ "Spoffin Festival" (Holandsko)

Přihlášky/předprodej

Hlásit do programu ROUNDABOUT EUROPE se můžete do 31. prosince 2018 zde

Podpora

Dvouletý evropský projekt Roundabout Europe získal podporu z Evropské unie v rámci programu Kreativní Evropa.

Připravujeme

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE V AMERSFOORTU I

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE V AMERSFOORTU II

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE V GREAT YARMOUTHU I

Cílem dvouletého evropského projektu Roundabout Europe, který získal podporu v rámci programu Kreativní Evropa, je posílit budování venkovních (“outdoor”) uměleckých aktivit v Evropě a tím získat přístup k novému publiku, novým networkům a novým zkušenostem. Program rezidenčních pobytů startuje v dějišti festivalu Imaginarius v portugalské Santa Maria Da Feira. 

 

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.