EN
Přejít na Rezidence
Foto: Archiv Imaginarius

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE V SANTA MARIA DA FEIRA II

Program rezidenčních pobytů po celé Evropě, výměna tvůrců a jejich produkcí s poskytováním profesionální podpory, školení a koučování.

Datum konání akcekvěten 2019 |  Místo konání akcePortugalsko I Santa Maria Da Feira

Cílem dvouletého evropského projektu Roundabout Europe, který získal podporu v rámci programu Kreativní Evropa, je posílit budování venkovních (“outdoor”) uměleckých aktivit v Evropě a tím získat přístup k novému publiku, novým networkům a novým zkušenostem. Program rezidenčních pobytů startuje v dějišti festivalu Imaginarius v portugalské Santa Maria Da Feira.

V rámci projektu bude v roce 2019 poskytnuto celkem 10 uměleckých rezidencí s koučinkem v 5 evropských zemích (ČR, Velká Británie, Holandsko, Dánsko a Portugalsko). Zúčastnění umělci budou vybráni společnou radou jako přední protagonisté v dané oblasti a dané zemi. Mobilita umělců napříč Evropou je klíčem celého projektu, neboť umožňuje mezikulturní konfrontaci a dialog a následně vede umělce ke spolupráci a budování evropské kulturní identity.

Roundabout Europe chce podporovat umělce ve směřování k udržitelné a ekonomicky funkční profesionalitě bez ztráty uměleckých hodnot. Pět festivalů bude stimulovat rozvoj otdoorového divadla a zviditelňovat jednotlivé produkce a tvůrce. 

"Pozitivní reakce EU umožňuje, aby první rezidence proběhly v létě," říká Alfréd Konijnenbelt ze Spoffinu, mezinárodního festivalu pro profesionální uliční a lokální divadlo v Amersfoortu, NL. "Očekáváme, že budeme schopni nabídnout významnou podporu jak holandským, tak zahraničním divadelníkům."

Po rezidencích v Portugalsku následují rezidence ve Žďáru nad Sázavou (CZ), Helsinborgu (DN), Amersfoortu (NL) a Great Yarmouthu (UK).

Projekt má vlastní webové stránky roundabouteurope.eu.

Nový impuls pro outdoorové divadlo, tanec a nový cirkus v celoevropském kontextu!

Program

/ Umělecká rezidence s koučinkem v Santa Maria Da Feira

/ Uvedení představení či jeho části ve formě "work in progress" na festivalu Imaginarius

/ Diskuse s diváky

Praktické informace

ORGANIZÁTOŘI PROJEKTU

/ Festival "Imaginarius" (Portugalsko)

/ Mezinárodní festival "KoresponDance" (Česká republika)

/ Festival "Out There" (Velká Británie)

/ Festival "Passage Festival" (Dánsko)

/ "Spoffin Festival" (Holandsko)

Dvouletý evropský projekt Roundabout Europe získal podporu z Evropské unie v rámci programu Kreativní Evropa.

Přihlášky/předprodej

Hlásit do programu ROUNDABOUT EUROPE se můžete do 31. prosince 2018 zde

Podpora

Podpořte nás, když nakupujete!

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.


Jak na to:
1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace

2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.

3. Nakupte si, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)
Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Připravujeme

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU I

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU II

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE V HELSINGORU I

Cílem dvouletého evropského projektu Roundabout Europe, který získal podporu v rámci programu Kreativní Evropa, je posílit budování venkovních (“outdoor”) uměleckých aktivit v Evropě a tím získat přístup k novému publiku, novým networkům a novým zkušenostem. Program rezidenčních pobytů startuje v dějišti festivalu Imaginarius v portugalské Santa Maria Da Feira.

 

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.