EN
Přejít na Rezidence
Foto: Dragan Dragin

UKÁZKA Z CHOREOGRAFICKÉHO STUDIA

Else Tunemyr, Zuzana Žabková a hosté

Datum konání akce9. 11. 2018 I 17:30 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou – Konvent

Choreografické studio – umělecká rezidence na zámku – poskytuje nezávislým umělcům možnost intenzivně pracovat na svém projektu. Součástí každé rezidence je tzv. work in progress, kdy umělci na závěr rezidence představí divákům, na čem v choreografickém studiu pracovali. Tentokrát zveme na ukázku práce na výzkumu somatického čtení satanistického feminismu.

Else Tunemyr (1984) je švédská choreografka a perfromerka působící v Německu. Spolupracuje na různých uměleckých projektech, někdy jako tanečnice, někdy jako choreografka. Studovala na Dance Theater Laban v Londýně a ukončila magisterské studium choreografie a performance v Giessene v Německu. Momentálně je rezidentkou performativního ateliéru v MeetFactory v Praze. 

CHOREOGRAFICKÉ STUDIO JE PROGRAM UMĚLECKÝCH REZIDENCÍ NA ZÁMKU

Program

Work in progress program představuje vznik tanečního představení, divák zastihne umělce v procesu realizace, při otevřené zkoušce, která je spojená s diskusí a ukázkami práce, která vede k navázání společného tvůrčího dialogu umělců s publikem. 

SE.S.TA připravuje pravidlené work in progress v rámci celoročního rezidenčního programu pro umělce, diváci tak mají příležitost během roku navštívit řadu prezentací z oblasti současného tance, pohybového divadla a dalších příbuzných žánrů, což je v rámci regionu naprosto unikátní. 

Praktické informace

Vstupné dobrovolné. 

Podpora

 Rezidence probíhá ve spolupráci s rezidenčním programem MeetFactory.

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.