EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Dragan Dragin

OPEN CLASS SE ZAHRANIČNÍMI LEKTORY

Kathy Casey (CA), Valentina Desideri (IT/NL), Marie Kinsky (CZ/FR), Zuzana Žabková (SK)

Datum konání akce22.–28. 8. 2019 |  Místo konání akcePraha I STUDIO ALTA

Letní ranní tréninky s kouči mezinárodní Rezidence pro choreografy s koučinkem a dalšími hosty jsou otevřené pro všechny taneční nadšence. Přijďte se protáhnout, zatančit si a vyzkoušet různé techniky. Každý den vede trénink jiný lektor, takže si během týdne vyzkoušíte hned několik stylů. Rezervujte si místo online.

Open class jsou součástí doprovodného programu Rezidence pro choreografy s koučinkem. Tréninky povedou zahraniční hosté, kteří po dobu rezidence působí jako kouči pro choreografy z České republiky i ze světa. 

Pozvanými kouči jsou vždy významní zahraniční umělci a tréninky, které každé ráno vedou pro účastníky rezidence jsou výjimečnou příležitostí vyzkoušet si jejich způsob práce s tělem, s tancem, s prostorem. 

Tréninky probíhají každý den od 9:30 do 11 hodin a jsou otevřené všem zájemcům. 

Plán tréninků a obsazení lektorů zveřejníme v červnu. 

 

Jedinečná příležitost navštívit trénink se zahraničními lektory z Rezidence.

Program

Přesný rozpis tréninků na jednotlivé dny bude zveřejněn během června. 

Praktické informace

Místo na open class rezervujte od června online.

Cena: 180,- Kč/trénink

Umělci

Kathy Casey Životopis

[ ]

Valentina Desideri Životopis

[ ]

Marie Kinsky

Marie Kinsky Životopis

Tanečnice a pedagožka, absolventka francouzské konzervatoře tance a Univerzity na Sorboně v Paříži. Tančila 15 let ve francouzských i zahraničních skupinách v Evropě i Japonsku. Od počátku propojuje svoji taneční kariéru s pedagogickou činností. V roce 1997 přijela do Prahy a od té doby zde aktivně působí [ ]

Připravujeme

KULATÝ STŮL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Kulatý stůl je platforma pro reflexi a sdílení různorodých pohledů, podporuje přemítání profesionálů s nejširším publikem, konfrontaci praktického bádaní choreografů a pedagogů s jinými obory. Kulatý stůl: Rezidence pro choreografy s koučinkem je otevřená diskuse s kouči, účastníky rezidence a dalšími hosty na témata, která se dle vývoje práce na rezidenci rozvinou.

TANEC V GALERII: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidence pro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout work in progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními kouči na svých vlastních projektech. 

 

REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM: WORK IN PROGRESS 

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.