EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: 

Tanec v galerii

Datum konání akce14. – 18. 8. 2017 |  Místo konání akceNárodní galerie / Veletržní palác

Nadchnout děti pro výtvarné umění byl vždycky oříšek. Jsou neposedné, mají spoustu energie a jenom se dívat jim nestačí. Národní galerie již tradičně pořádá letní ateliéry, v rámci kterých děti seznamuje se svými expozicemi prostřednictvím netradičních a zábavných aktivit a zprostředkovává jim tak zážitek způsobem, který je pro ně zajímavý a udrží jejich pozornost.

Jedním z letošních ateliérů je i Tanec v galerii, pohybová a výtvarná dílna navázaná na instalaci Aj Wej-weje Zákon cesty a k výstavě Keiiči Tahara Fotosyntéza 1978–1980.

Děti budou mít příležitost nejen seznámit se se zásadními díly současného umění tak, jak je jim nejbližší, tedy vlastní aktivitou, pohybem, tancem, ale i poznávat otázky, které hýbou současnou společností a sami v sobě formovat vlastní názor na tak závažná témata, jako je otevírání se novým kulturám, multikulturalismus a vnímání jinakosti jako přirozené součásti společnosti, ve které se každý den pohybují a která se stále rychleji mění.

Dílny povede japonská tanečnice a choreografka žijící ve Spojených státech Yoshiko Chuma. Ve své tvorbě se společenským otázkám a jejich reflexi věnuje více jak dvacet let, má bohaté zkušenosti se zeměmi třetího světa, kam opakovaně jezdí a zabývá se místními politickými a kulturními poměry (Palestina, Afghánistán, Jordánsko, Egypt) a neméně hodnotné jsou i její vlastní zkušenosti ze života v Americe.

Celý ateliér tak bude prostoupen mnoha kulturami, zkušenostmi s jejich mísením, přenosem a soužitím a zejména tolerancí a snahou o vzájemné poznání a pochopení, které mladá generace současného světa potřebuje více než kdy dříve. Pro děti se tak jedná o unikátní příležitost nahlédnout na svět, umění a kulturu v její mezinárodní plnosti a prostřednictvím pohybu, tanečních a výtvarných etud najít vlastní cestu, jak na kulturu reagovat, poznávat ji a porozumět jí.
Taneční ateliér pořádá lektorské oddělení Národní galerie v Praze ve spolupráci s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA. Předchozí zkušenosti s pohybově tanečními aktivitami nejsou nutné.
Cena za 5denní letní ateliér: 2200 Kč / osoba (vstup do expozic NG, výtvarný materiál a pomůcky, obědy).


http://www.ngprague.cz/program-detail/letni-atelier-tanec-v-galerii/
 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.