EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Archiv Billy a Niels

UKÁZKA Z CHOREOGRAFICKÉHO STUDIA: MAGIC SHOW

Billy Mullaney (USA) & Niels Weijer (NL)

Datum konání akce2. 3. 2019 I 19:00 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou / Batyskaf

Choreografické studio, umělecká rezidence na zámku Žďár nad Sázavou, poskytuje nezávislým umělcům možnost intenzivně pracovat na svém projektu. Součástí každé rezidence je tzv. Work in Progress, kdy umělci na závěr rezidence představí divákům, na čem v choreografickém studiu pracovali. Tentokrát zveme do Batyskafu na známou dvojku Billyho a Nielse a jejich Magic show!

Zajímá vás, jak funguje vzrušení a tajuplnost kouzelnické show, když žádná magie neexistuje? Billy a Niels se vrací do Žďáru, aby pracovali na svém novém kusu Magic show, který bude mít světovou premiéru na KoresponDance  2019! Přijďte spolu s nimi odhalit mechanismy iluze a vzrušení a vzdát hold copperfieldovskému umu.

Zavzpomínejte s Billym a Nielsem na lesklé hrací karty, grandiózní vznášení ve vzduchu, kýčovité choreografie na muziku z osmdesátek, kouřové stroje a participaci „náhodného“ diváka. Billy ani Niels neumí kouzlit, vůbec, jen si s nadhledem pohrávají s nástroji a precizností iluzionistů a skrze vskutku zábavnou performance jim skládají poklonu. 

Pojďte si hrát s kouzelnickými triky se dvěma kluky, kteří zjevně nejsou kouzelníci

Program

Billy je Američan působící v Amsterdamu, Niels Holanďan působící v Berlíně. A často je můžete vidět spolu všemožně po Evropě. Billy Mullaney je tanečník, choreograf a performer. Experimentuje s nejrůznějšími formami performance od přednášek z kvantové fyziky, přes televizní pořady pro děti a broadwayský muzikál až po seance. Niels Weijer je tanečník, choreograf, fotograf a vizuální umělec, o své umělecké práci říká, že je to způsob, jak ukázat svůj pohled na svět, pohled skrze geometrii. Niels a Billy se do Žďáru vrací po dvou letech. Na KoresponDance 2017 si získali festivalové publikum, když přizvali do tria zámeckou chodbu a všechny skvěle pobavili svým Corridor Piece.

 

Praktické informace

Ukázka z choreografického studia se uskuteční v klubu Batyskaf, nám. Republiky 2211/47, Žďár nad Sázavou 1 a vstupné bude dobrovolné. 

 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.