EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Archiv SE.S.TA

RENÉ ALEJANDRO HUARI MATEUS & ZUZANA ŽABKOVÁ

Ukázka z choreografického studia

Datum konání akce21. 5. 2019 I 19:00 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou I Batyskaf

Choreografické studio, umělecká rezidence na zámku Žďár nad Sázavou, poskytuje nezávislým umělcům možnost intenzivně pracovat na svém projektu. Součástí každé rezidence je tzv. Work in Progress, kdy umělci na závěr rezidence představí divákům, na čem v choreografickém studiu pracovali. Tentokrát zveme do Batyskafu na diskusi doprovázenou ukázkami ze společné tvorby René Alejandra Huari Mateuse a Zuzany Žabkové.

Prezentace choreografického studia v klubu Batyskaf s umělcem a choreografem Reném Alejandro Huari Mateusem, který pochází z Kolombie a působí v Berlíně a Frankfurtu, představí dialog Reného a Zuzany Žabkové o mateřství, tanci, homosexualitě a ženských stereotypech v queer kultuře. Diskuse bude doprovázena ukázkami z procesu tvorby na projektu Sissiness ve společné interakci s diváky.

Praktické informace

Ukázka z choreografického studia se uskuteční v klubu Batyskaf, nám. Republiky 2211/47, Žďár nad Sázavou 1 a vstupné bude dobrovolné. 

Podpora

Rezidence probíhá na Zámku ve Ždáru nad Sázavou ve spolupráci s mezinárodním centrem současného umění Meetfactory v Praze. Work in progress je uvedeno ve spolupráci s klubem Batyskaf.  

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.