EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Archiv SE.S.TA

UKÁZKA Z CHOREOGRAFICKÉHO STUDIA: SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE

Závěrečná prezentace z třídenního workshopu světelného designu.

Datum konání akce24. 4. 2019 I 21:00 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Tentokrát nezveme na tanec, ale na světlo! Studenti JAMU budou na Zámku a v Muzeu pracovat pod vedením světelné designérky Zeynep Kaban a na závěr na Prelatuře předvedou svoji hru světel. Přijďte si ve středu zpříjemnit večer a podívat se na Zámek v jiném světle!

A co přesně uvidíte? Speciální nasvícení Prelatury a okolí (vnitřní i venkovní). 

Barokní prelatura

Prelatura je osobní sídlo opata, kde přijímal návštěvy a vedl důležitá jednání, byla navržena architektem J. B. Santinim. Stavba vznikla v letech 1722-1727 za opata Václava Vejmluvy, za jehož působení se žďárský klášter stal ohniskem barokní gotiky, nového architektonického slohu. Hlavnímu sálu v prvním patře dominuje rozsáhlá nástropní malba, ojedinělé dílo, které dosud nemuselo být restaurováno.

Zeynep Kaban

Architekta, absolventka Hochschule Wismar v oboru Světelný design, dlouhodobě spolupracující se studii ACT lighting design nebo ARUP lighting. Specializuje se na světlo v architektuře a urbanismu. Založila vlastní světelné studio v Istanbulu, jedno z prvních svého druhu v Turecku. Pravidelně přednáší na vysokých školách v Istanbulu i jinde v Evropě.

Praktické informace

Sejdeme se v 20:50 u hlavní brány na I. nádvoří ze Santiniho ulice, prezentace bude mít 30 minut a bude následovat diskuse. 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.