EN

Program akcí v roce 2017

Akce, které pořádá SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje v roce 2017.

Seřadit:

Mezinárodní rezidence & work in progress Nela Kornetová

26. 7. 2017 Žďár nad Sázavou

Projekt Cult of Busy se zaměřuje na zkoumání psychické a fyzické zkušenosti života v našem technokratickém věku. Prostřednictvím pohybu, vizuálního materiálu, zvuku, videa a textu bude „Cult of Busy“ audio-vizuálním tanečním výkonem, který bude pokračovat ve zkoumání formy, kterou autoři ve svém předchozím projektu MINE nazvali „Fyzická opera/ taneční koncert“.

 

Chór Ensemble Vocal Sprezzatura

6. 7. 2017, 20:30 Žďár nad Sázavou

 Koncert výjimečného francouzského sboru ve Freskovém sále na Zámku Žďár nad Sázavou. 

Tance pro tělo & pro duši

3.- 8. 7. 2017 Žďár nad Sázavou

Hudební a taneční dílna ve slavném zámku ve Žďáru nad Sázavou pod vedením Martiny Pavlasové (F.S.Barunka z České Skalice) a Michaela Pospíšila (soubor :II:RITORNELLO:II:, aj.) se nechala inspirovat „architekturou tance“ a „tanečností" architektury Jana Aichla Santiniho právě ve Žďáru a na Zelené Hoře. 

SE.S.TA vypisuje otevřenou výzvu

5. - 19. 9. 2017 Praha

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, z.s. vypisuje otevřenou výzvu na tanečníky a tanečnice pro projekt Tanec v galerii – tvůrčí spolupráce se španělským choreografem Jordim Gali na jeho novém projektu – instalaci navázané na aktuální výstavu Kámen, štuk a terakota. Inscenace bude vznikat procesem tvůrčí dílny na základě inspirace a dialogu s výstavou a na základě hlubokého poznání exponátů a jejich významů. Plánovaná premiéra proběhne v září 2017.

Tanec v galerii

14. – 18. 8. 2017 Národní galerie / Veletržní palác

Nadchnout děti pro výtvarné umění byl vždycky oříšek. Jsou neposedné, mají spoustu energie a jenom se dívat jim nestačí. Národní galerie již tradičně pořádá letní ateliéry, v rámci kterých děti seznamuje se svými expozicemi prostřednictvím netradičních a zábavných aktivit a zprostředkovává jim tak zážitek způsobem, který je pro ně zajímavý a udrží jejich pozornost.

Mezinárodní rezidence & work in progress Ghana zrána

12. – 18. 5. 2017 Žďár nad Sázavou

„Ghana zrána“ je především dialogem kultur dvou kontinentů, Afriky a Evropy. Vychází ze zkušeností odlišných osobností tanečníků v úzké spolupráci s hudebníky. Symbolizuje skromný pozdrav slunci na břehu Atlantiku, mezi neuvěřitelně vstřícnými Afričany s nakažlivou energií, rytmem v těle a úsměvem na rtech.

Eduspace - workshop k projektu Škola tančí

19. – 20. 5. 2017 Brno

Eduspace, to jsou dva dny plné setkávání s novými přístupy ve vzdělávání, naslouchání inspirativním osobnostem, zkoušení netradičních forem učení, sdílení kulturních zážitků i užívání atmosféry Brna – města kultury a vzdělávání. Součástí programu je workshop k projektu Škola tančí.

Anatomie těla v tanci

1. 6. 2017 Alfred ve dvoře

Historie člověka v kostech, v kůži a tkáních.
Prostřednictvím tance a slov přibližuje italský choreograf a pedagog Carlo Locatelli tělo jakožto nástroj každodenního života a skrze jeho anatomii hledá lidskou podstatu a identitu.

KoresponDance

7. – 10. 7. 2017 Žďár nad Sázavou

 Mezinárodní festival současného tance a pohybového umění

Rezidence pro choreografy s koučingem 2017

17. - 24. 8. 2017 / PRAHA

Již po desáté organizuje Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA mezinárodní rezidence pro choreografy s koučingem. 

Mezinárodní rezidence & work in progress Niles & Billy

30. 5.–6. 6. 2017 Žďár nad Sázavou

Niels, Billy a chodba. Všichni se potkali v jeden den v červnu 2016. Dali si pevný závazek zapamatovat si, jak přesně byli a zůstat naprosto stejní. A dnes, o rok později, jsou Billy and Niels vyšší, nebo se možná snížil strop. Chodba je delší, nebo jsou možná Billy a Niels starší a nemohou už běžet tak daleko. Je temnější a rozmazanější nebo možná si ji jen ti dva pamatují jasnější. Chodba je ale asi stálejší.

Mezinárodní rezidence & work in progress

9. 4. 2017 Žďár nad Sázavou

Přijďte se v neděli v 16:00 hodin podívat na ZDRUHESTRANY. Na zámku skupina umělců týden pracovala na dokončení připravovaného představení Les Part Des Choses, které má plánovanou premiéru v září v Brně. Nedělní „work in progress“ tak skýtá jedinečnou příležitost zažít výsledky práce devíti performerů v režii Pierra Nadauda, jehož hlavními inspiračními zdroji byli tentokrát kniha Nešťastná žena: cesta od Richarda Brautigana a Pasoliniho film Teoréma. Zpracování představení Pi erre Nadaud vidí skrze filmovou řeč. Za použití světla, hudby a střihu chce dojít k formě pohybového představení, které mluví filmovým jazykem.

Choreografické fórum

7. - 9. 4. 2017 Praha

Jste choreograf, kritik, producent nebo prostě jen máte rádi tanec? Tanec vás neustále fascinuje a chcete mu porozumět do větší hloubky? Přijďte na choreografické fórum, kde budeme sdílet názory, znalosti a různé úhly pohledu.

RETREAT

23. 10. – 29. 10. 2017 Žďár nad Sázavou

Vzájemná mezinárodní mezioborová inspirace na předem dané téma. Rozvíjení konceptů a hledání vzájemného obohacení kreativního procesu mezi vědci, choreografy, hudebníky, architekty, scénografy. Je čas se přihlásit!

Seminář Škola tančí 2017

17. 11.–20. 11. 2017 / Žďár nad Sázavou

Seminář pro choreografy a pedagogy o kreativní výuce na školách.

Kulatý stůl na téma Škola tančí 2017

7. 7. 2017 / Žďár nad Sázavou

Diskuse na téma Kreativní výuka na školách, vzdělávání v pohybu pod vedením zkušených umělců ze zahraničí a aktivní účasti umělců a učitelů ze škol, kteří projekt již realizovali a zároveň představí společnou tvorbu v průběhu dne na festivalu KoresponDance 2017.

Mezinárodní rezidence & work in progress | Be coming

26. 3. 2017 od 16h / Freskové sály, Zámek Žďár nad Sázavou

Nově vznikající divadelní představení na rozhraní tance, performance, zvuku, jazyka a vědy. Bod nula - oplodnění. Co následuje pak...?

KULATÝ STŬL_ TANEC, ARCHITEKTURA, CIRKULACE

13. 2. 2017 Studio Alta / PRAHA

Kulatý stůl - diskuse s mezioborovým přesahem TANCE a ARCHITEKTURY. Tématem a propojujícím článkem v letošním roce je CIRKULACE.

Výzva k účasti na projektu ŠKOLA TANČÍ 2017

Duben - Prosinec 2017 / Žďár nad Sázavou, Praha, ČR

Kreativní výuka na školách pod vedením zkušených umělců, tvůrců ve spolupráci s učitelem dané školy. Profesionální umělec společně s pedagogem dané školy „ušijí na míru“ program pro konkrétní skupinu žáků prostřednictvím vybraného školního přemětu.  

Může dítě poznávat a pochopit fyziku nebo matematiku prostřednictvím pohybu, "těla v pohybu?

Výzva k přihlášení na Tvořivý příměstský tábor a Tábor 2017

3. 7.–8. 7. 2017 / Žďár nad Sázavou, areál Zámku Žďár n/S

DIVADLO │TANEC│ HUDBA pro děti od  8 do 16 let. Letní "Tvořivý příměstský tábor" zaměřený na rozvoj kreativity, umělecké tvorby, improvizace. 

Pedagogický seminář a dílny - PROSTOR v pedagogice tance – CIRKULACE v něm

10.-13. 2. 2017 HAMU / PRAHA

V rámci našich pedagogických dílen na téma „prostor“ pokračujeme naše badání na téma CIRKULACE s „tělem-prostorem“, s „tělem v prostoru“ a mezioborovým přesahem tance a architektury.

Co je to dramaturgie tance?

2014 - 2018 

Víceletý mezinárodní projekt Centra choreografického rozvoje SE.S.TA je zaměřený na studium otázek spojených s dramaturgií tance, které jsou z našeho pohledů klíčové pro další rozvoj scény současného tance.

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 600 000 kč.