Hledáme mužské tanečníky či performery

Hledáme 10 tanečníků nebo herců (mužů, bez rozdílu věku) pro vznik nového « site specific », které bude uvedeno v rámci Festivalu SE.S.TA / KoresponDance Europe v pražském Divadle Komedie 9. a 10. 10. 2009.

Jedná se o spolupráci s francouzsko-španělským choreografem Toméo Vergèsem. Představení se bude odvíjet od sólového představení, které Vergès napsal pro jednoho interpreta své skupiny, Alvaro Morella, jenž bude pražské tvorbě rovněž přítomen. Představení bude trvat přibližně 35 – 45 min a bude uvedeno v prostorách Divadla Komedie (mimo hlavní scénu).

Měli byste vědět:

Detaily – pro někoho možná důležité informace…

Podmínky, praktické info:

Přihlášku vč. životopisu a vlastní fotografie je třeba zaslat do 10. 9. 2009 na adresu:

SE.S.TA, Pod Kaštany 8, Prah 6, nebo na mail: mkinsky@se-s-a.cz

Toméo Vergès

Jako intepret se představil v May B, choreografie Maguy Marin, dále pracoval s Régine Chopinot, Anne-Marie Reynaud, Charlesem Cré-Ange, François Verretem a Carolyn Carlson. S Catarinou Sagna vytvořil svůj první duet. Dráhu choreografa pokračuje tvorbou dvou sólových představení: Heropas a Kronos y Kromos. Zároveň se snaží Toméo Vergès proniknout do oblasti herectví a choreografie. V roce 1992 zakládá Toméo Vergès svoji skupinu MAN DRAKE a vytváří pro Alvaro Morella choreografii Chair de Pour / Husí kůže, která je uvedena na festivalu Biennale de la Danse v Lyonu. Následně vytváří více než desítku dalších představení. V roce 1999 je na rezidenci v Orléans v rámci partnerství s Centre Chorégraphique d’Orléans-Josef Nadj a l’Isadora/Danses, nejprve v Centre Chorégpraphique, poté ve Forum Culturel de Blanc-Mesnil a v Centre Dramatique National de Montreuil. Iniciuje projekt Living T pro festival « Portes Ouvertes des Ateliers d´Artistes », ze kterého nakonec vznikl videozáznam prezentovaný v Centre Georges Pompidou v Paříži v rámci Vidéo Danse 2005. První polovinu roku 2006 je na tvůrčí rezidenci Body Time v Centre Dramatique National de Montreuil. V roce 2008 vytváří, v rámci rezidence v Théètre a Chètillon, představení Idiotas.