Setkávání současného tance SE.S.TA

SE.S.TA - CENTRUM CHOREOGRAFICKÉHO ROZVOJE A NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE VÁS SRDEČNĚ ZVOU DO VELETRŽNÍHO PALÁCE >

Martha Moore - Taneční dílna
Stáž SE.S.TA
foto: Dragan Dragin

Víkendová pohybová dílna s Marthou Moore
„Pohyb jako prostředek pro vnímání výtvarného umění“

16.—17. března 2013 vždy od 11 do 14 hodin

Prezentace eventu „Postmodern dance dnes“

17. března 2013 od 16.30 hodin

Pohybová dílna

Co spojuje tanec a výtvarné umění? Odpovědi najen na tuto otázku můžete hledat s americkou choreografkou a odbornicí na postmoderní tanec Marthou Moore, která podobné projekty připravuje pro Centre Georges Pompidou v Paříži. Není důležitý váš věk ani taneční zkušenosti, pouze chuť experimentovat.
Součástí dvoudenní dílny bude také návštěva výstavy Hugo Demartini (16.3. od 14 hodin) a prezentace výsledků dílny ve veřejném prostoru (17.3. od 14.15 hodin)

Info

  • Další informace a rezervace na e-mail: vzdelavani@ngprague.cz, tel.: 224 301 003, www.ngprague.cz. Změna programu vyhrazena.
  • Cena 600,- Kč / 500,- Kč (studenti a senioři od 65 let) za vstup i dvoudenní program, rezervace nutná

Event „Postmodern dance dnes“

představí skupina profesionálních performerů a tanečníků pod vedením Marthy Moore.
Event je specifickou formou představení, která se váže ke vzniku Postmoderního tance (60. a 70. léta v USA). Event je pro tanec tímtéž čím je instalace pro výtvarné umění.
V neděli 17. března od 16.30 hodin v Malé dvoraně NG.

Lektorské oddělení Sbírky moderního a současného umění Národní galerie v Praze

Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, 170 00 PRAHA 7 - Holešovice
Metro C — Vltavská, TRAM č. 12, 14, 17 — Veletržní

  Dokument PDF Více informací v přiloženém letáku (PDF)

Pedagog:

Martha Moore

Martha MooreŽivotopis (USA)

Studovala release techniky (Ideokinesie, Feldenkreisova metoda, Body Mind Centering, Alexander, atd.) na Connecticut College pod vedením Marthy Myers i Susan Klein a velice rychle je propojila ve svůj specifický pedagogický přístup. Její jméno je spojováno s velkými osobnostmi tance jako Trisha Brown, Steve Paxton apod. Od roku 1977 zkoumá různé souvislosti mezi release technikami a tancem, vede stáže a kurzy v USA, Francii (Centre National de la Danse), v Holandsku (European Center for New Dance Development). Tančí a spolupracuje s řadou choreografů a výtvarných umělců: Mark Tompkins, Jacques Patarozzi, le Quatuor Albrecht Knust, Sally Silvers, Cecile Proust, Felix Perrotin nebo Dominique Brun. Pravidelně je zvána na řadu festivalů. V prosinci 2011 byly její eventy uvedeny v pařížském Centre Pompidou.