EN
Přejít na Diskuze a přednášky
Foto: Archiv SE.S.TA

Ateliér čtení tance v rámci České taneční platformy 2015

Pod vedením: Claudia Rosiny (CH), Irene Filiberti (FR), Petra Fornayová (SK), Peter Šulej (SK), Nina Vangeli (CZ) a Marie Kinsky (FR/CZ)

Datum konání akce9.-12. 4. 2015 |  Místo konání akcePraha

Na to jak číst tanec pomáhá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA tanečním příznivcům přijít už popáté.

V rámci České taneční platformy proběhne čtyřdenní ateliér, který formou řízených diskuzí zapojí taneční odborníky i veřejnost. Od 9. do 12. dubna 2015 bude v divadlech PONEC, ALTA, Experimentální prostor NoD, Archa a Alfred ve dvoře k vidění 10 nejzajímavějších inscenací současného tance a pohybového divadla posledního roku.

Skupina složená z odborných tanečních kritiků a choreografů z ČR i ze zahraničí bude analyzovat zhlédnutá představení a společnou debatou otevře diskusi i s širší veřejností. Forma řízené diskuze se v minulých letech velmi osvědčila právě proto, že diskuzi zpřístupňuje laikům i odborníkům, kteří se snaží na příkladu daného představení společně lépe porozumět tomu, co znamená choreografie.

Cílem čtyřdenního ateliéru je obohatit kritickou reflexi tvorby současné taneční scény v ČR konfrontací zkušených kritických moderátorů z ČR i zahraničí s tvůrci a jejich diváky. Mezi odborníky – moderátory se mimo jiné objeví Claudia Rosiny (CH), Irene Filiberti (FR), Petra Fornayová (SK), Peter Šulej (SK),  Nina Vangeli (CZ) a Marie Kinsky (FR/CZ).

Program

Pá | 10. 4. | 15.00 | Studio ALTA
So | 11. 4. | 13.30 | PONEC – divadlo pro tanec
Ne | 12. 4. | 13.30 | Tanec Praha, Husitská 36
Ne | 12. 4. | 22.00 | Tanec Praha, Husitská 36

Více informací o programu ČTP a jednotlivých představeních naleznete zde www.tanecniplatforma.cz

Praktické informace

 Vstupenky bude možné koupit přes stránky festivalu - http://www.tanecniplatforma.cz/

Umělci

Irene Filiberti

Irene Filiberti Životopis

Taneční kritička a umělecký poradce pracující pro Centre Pompidou - Vidéodanse a např. Národní scénu Lux ve Valence. I.Filiberti vyučovala v letech 2005-2011 na univerzitě v Lyonu na katedře Scénických umění se specializací na tanec. Je členem vědecké rady Slovníku tance (poslední reedice z roku 2008), realizovala speciální číslo revue Bref „Chaillot - Vilar“ (2012), publikovala knihu o díle Catherine Diverres „Mémoires passantes“ (koedice L’œil d’or a Centre National de la Dance, 2010) a studii „Dansez, dansez…“ (Les Solitaires intempestifs, 2003). Paralelně ke svým publikačním a dramaturgickým aktivitám se věnuje vzdělávacím ateliérům na téma analýza představení, které vede v rámci programu divadel a festivalů. [ ]

Marie Kinsky

Marie Kinsky Životopis

Tanečnice a pedagožka, absolventka francouzské konzervatoře tance a Univerzity na Sorboně v Paříži. Tančila 15 let ve francouzských i zahraničních skupinách v Evropě i Japonsku. Od počátku propojuje svoji taneční kariéru s pedagogickou činností. V roce 1997 přijela do Prahy a od té doby zde aktivně působí [ ]

Claudia Rosiny

Claudia Rosiny Životopis

[ ]

Nina Vangeli

Nina Vangeli Životopis

Je taneční publicistka, absolventka Filosofické fakulty University Karlovy. Publikační činnosti se však směla věnovat až po změně režimu. V sedmdesátých a osmdesátých letech vedla skupinu nezávislého pohybového divadla. Přispívá do řady periodik, v letech 2000-2004 byla šéfredaktorkou revue pro současný tanec Taneční zóna/Dance Zone, dnes je její Senior Editor [ ]

Podpora

 Projekt vzniká za podpory MHMP a MKČR ve spolupráci s Česká taneční platforma.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.