EN
Přejít na Diskuze a přednášky
Foto: Archiv SE.S.TA

CHOREOGRAFICKÉ FÓRUM

Česká taneční platforma

Datum konání akce5. 4.–8. 4. 2018 |  Místo konání akcePraha

Choreografické fórum je již tradičně součástí doprovodného programu České taneční platformy. Při diskuzích o zhlédnutých představeních se letos setkáme již po osmé. Na choreograficé fórum jsou zváni všichni diváci, jenž mají chuť debatovat o choreografiích, které právě viděli, chtějí znát úhel pohledu tanečních profesionálů z České republiky i ze zahraničí a konfrontovat své názory s odborníky i širokou veřejností. Zahraničními hosty letos budou Mara Serina a Roberto Fratini Serafide.

Česká taneční platforma uvádí každoročně vybrané inscenace současného tance a pohybového divadla uvedené v posledním roce. Choreografické fórum je platformou pro diskusi nad těmito konkrétními díly, probíhá formou řízené diskuse mezi tanečnímu odborníky z České republiky, pozvanými hosty ze zahraničí a veřejností.

Skupina složená z odborných tanečních kritiků a choreografů bude analyzovat choreografické téma pomocí zhlédnutých představení a společnou debatou otevře diskusi. Forma řízené diskuze se v minulých letech velmi osvědčila právě proto, že diskuzi zpřístupňuje nejen odborníkům, ale i laikům, kteří mají příležitost na konkrétních příkladech dané inscenace společně lépe porozumět tomu, co znamená choreografie.

Cílem čtyřdenního fóra je obohatit kritickou reflexi tvorby současné taneční scény v ČR konfrontací zkušených kritických moderátorů s tvůrci a jejich diváky.

Všichni příznivci tance jsou srdečně zváni!

Program

Více informací o programu ČTP a jednotlivých představeních naleznete na www.tanecniplatforma.cz.

 

Praktické informace

Choreografické fórum probíhá v anglickém jazyce bez překladatele. 

Vstupenky na představení jsou k dostání přes stránky festivalu www.tanecniplatforma.cz.

Vstup na Choreografické fórum je zdarma a místo není třeba rezervovat. 

Umělci

Roberto Fratini Serafide

Roberto Fratini Serafide Životopis

Roberto Fratini Serafide (nar. 1972 v Milaně) je dramaturg a teoretik tance. Je profesorem Historie a Teorie tance v Divadelním institutu v Barceloně (Institut del Teatre) a pravidelně učí a přednáší na dalších evropských univerzitách. Jako dramaturg spolupracuje s mnohými mezinárodními tanečními skupiny nebo divadly. [ ]

Mara Serina

Mara Serina Životopis

Mara Serina je expertkou na komunikační strategie, zpracovává redakční a komunikační plány, rozvíjí identitu značky a procesy posilování. V Miláně založila agenturu iagostudio specializující se na koncepci, organizaci a komunikaci kulturních akcí. Mezi její klienty patří Piccolo Teatro, Teatro degli Arcimboldi, Milan City Council. Dlouhou dobu pracovala jako hlavní tisková kancelář pro řadu festivalů. [ ]

Podpora

Projekt vzniká za podpory MHMP a MKČR ve spolupráci s Česká taneční platforma.

Připravujeme

EVERYTHINK IS NICE IN PARADISE

Inscenace byla v premiéře uvedena a na míru připravena pro mezinárodní festival současného tance KoresponDance 2017. Originální choreografie pracující s hudbou, zpěvem a pohybem měla obrovský divácký úspěch a tak jsme se ji rozhodli přenést do Prahy a představit dalším divákům.

ČTP: ATELIÉR PSANÍ PRO KRITIKY

Ateliér psaní kritiky rozšiřuje doprovodný program České taneční platformy a navazuje na blok řízených diskusí Choreografické fórum. Ateliér určený pro novináře, recenzenty, kritiky a teoretiky povede italská kritička Mara Serina.

TANEC V GALERII

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Projekt je realizován ve spolupráci s Národní galerií v Praze a Galerií hlavního města Prahy od roku 2012, kdy pravidelně několikrát do roka přivádí do aktuálních expozic performery a prostřednictvím pohybu otevírá novou perspektivu a nové zážitky při vnímání konceptuálního či výtvarného díla.

KORESPONDANCE

V létě 2018 se můžete těšit na již šestý ročník objevování současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla s umělci z několika kontinentů, s obyvateli Žďáru a za doprovodu výjimečné atmosféry zámeckého areálu Žďár nad Sázavou.

LEKCE FELDENKRAISOVY METODY

Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávaný celostní přístup, který využívá pohyb jako zdroj k procesu učení. Feldenkraisova metoda je určena pro každého nezávisle na věku i fyzické kondici, kdo chce objevovat nové kvality v pohybu i v životě. Lekce povede Marie Kinsky, která se metodou mnoho let zabývá.

 

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.