EN
Přejít na Diskuze a přednášky
Foto: archiv SE.S.TA

KLUB ČTENÍ TANCE: KDYŽ ČAS ZNEHYBNÍ

„When the dancers know the answers“

Datum konání akce3. 9. 2020 I 18.00 |  Místo konání akcePraha I Invalidovna

Naše diskuze bude tentokrát koncipovaná jako prolog k představení Alien Intimacy autorů Jamese Batchelora and Collaborators (AU), které se odehraje 5.9. 2020 ve Studiu ALTA a zaměří se na přípravu diváka, kterému rozšíří kontext prodloužených temporalit a meziprostoru Black boxu – čili divadla a White Cube – čili galerijního prostoru.

V interakci s pozvanými teoretiky, odborníky, choreografy, umělci a aktéry současné taneční a umělecké scény, jakož i se studenty a profesory uměleckých a jiných oborů, budeme na základě bohatých referencí všech zúčastněných prohlubovat společný umělecký i společenský diskurz. Budeme vycházet z těchto referencí:

 

Text

Claire Bishop: Black Box, White Cube, Gray Zone: Dance Exhibitions and Audience Attention.

 

Diskuse bude doprovázená promítáním referencí z textu (performance: Marie Hassabi: PLASTIC). 

Doporučujeme si referenční text v předstihu přečíst, je ke stažení níže. 

Platforma pro prolnutí teorie a praxe a jejich kontinuální vzájemný dialog.

Program

 

 

Praktické informace

Vstup zdarma, místo si prosíme rezervujte ve formuláři zde. Přihlášeným pošleme referenční text na mail. 

Diskuse bude probíhat v anglickém jazyce s možností překladu. 

Ke stažení

Podpora

Partneři: Studio ALTA, collective Bjornsonova.

 

Připravujeme

4+4 DNY V POHYBU: CHOREOGRAFICKÉ FÓRUM

Skupina složená z tanečních profesionálů z ČR i ze zahraničí a z příznivců tance z řad publika bude na fóru analyzovat choreografické téma pomocí zhlédnutých představení. Každý den přineseme do diskuse nové téma z oblasti taneční dramaturgie, které bude uvedené krátkými vstupy zahraničních hostů. Jako společnou referenci pro debatu, jakýsi odrazový můstek, využijeme představení uvedená na festivalu 4+4 dny v pohybu.

 

SEMINÁŘ ŠKOLA TANČÍ

Seminář Škola tančí uzavírá roční cyklus celého projektu. Seminář je určen tanečním tvůrcům a choreografům s chutí pracovat v jiném prostředí, kteří chtějí tvořit společné projekty pro žáky, a pedagogům základní nebo střední školy (či odborného učiliště) se zájmem obohatit výuku o nové prvky. Účastníci mají na semináři příležitost vykročit ze zaběhnutého rámce, načerpat novou inspiraci a vytvořit nové profesní vazby. Seminář probíhá v nádherných a inspirativních prostorách zámeckého areálu Žďár nad Sázavou pod vedením lektorů, kteří v rámci projektu Škola tančí působí již několik let a mají s vzděláváním v pohybu bohaté a zejména rozmanité zkušenosti. Seminář je akreditován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy.

 

KLUB ČTENÍ TANCE

Závěrečné 4. setkání proběhne 1. prosince 2020. 

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.