27. 8. 2018, 15:00 |
Praha
Kulatý stůl je platforma pro reflexi a sdílení různorodých pohledů, podporuje přemítání profesionálů s nejširším publikem, konfrontaci praktického bádaní choreografů a pedagogů s jinými obory. Kulatý stůl: Rezidence pro choreografy s koučinkem je otevřená diskuse s kouči, účastníky rezidence a dalšími hosty na témata, která se dle vývoje práce na rezidenci rozvinou.
Nejen kouči, ale i všichni účastníci Rezidence jsou uměleckými osobnostmi a nad kulatým stolem se bude jistě vyměňovat spousta nových pohledů, názorů a zkušeností. Pro diskuzi je zajištěn překlad.
Program celého konferenčního dne, všichni jsou srdečně zváni na všechny přednášky i diskuse:
13.00 - 14.00 Lecture with Jean Gaudin On Everyday art and Winnicott writings
14.00 - 14.30 Discussion
14.30 - 15.00 Break with one element of the universe of Tomeo Verges
15:00- 16:00 Lecture with Jean Christoph Parré On Production of words on creation
16.00 - 16.30 Break with one element of the universe of Tomeo Verges
16.30 - 18.00 Round Table / Where I am in my creation
Výsledky kulatých stolů zveřejňujeme na našem blogu!
Celá program proběhne ve STUDIO ALTA (U Výstaviště 21, Praha 7).
Poté, co měl příležitost pracovat mimo jiné s Mauricem Béjartem a Carolyn Carlsonovou, uvedl Jean Gaudin svou první vlastní choreografii v roce 1978 v Bagnolet a o rok později se rozhodl založit si i vlastní skupinu. Během své choreografická práce dává přednost prolínání různých uměleckých prostředků. Během celé své kariéry se při práci obklopuje video-umělci a filmaři, se kterými je podepsán pod více než 15 tanečními filmy [ … ]
Tanečnice a pedagožka, absolventka francouzské konzervatoře tance a Univerzity na Sorboně v Paříži. Tančila 15 let ve francouzských i zahraničních skupinách v Evropě i Japonsku. Od počátku propojuje svoji taneční kariéru s pedagogickou činností. V roce 1997 přijela do Prahy a od té doby zde aktivně působí [ … ]
V roce 1976 získal angažmá v Pařížské opeře, již v roce 1982 byl jmenován prvním tanečníkem a byl členem experimentální taneční skupiny Pařížské opery - Groupe de Recherche de L Opéra de Paris (GRCOP). Operu opustil, aby se věnoval práci s různými současnými francouzskými choreografy - D. Larrieu, R. Chopinot, F. Verret, A. Degroat [ … ]
[ … ]
OPEN CLASS SE ZAHRANIČNÍMI LEKTORY
Zatančete si pod taktovkou Jeana Gaudina, Jeanem-Christopha Paré či Bushe Hartshorna. Letní ranní tréninky s kouči mezinárodní rezidence pro choreografy s koučinkem jsou otevřené pro všechny zájemce a není třeba si na nich rezervovat místo.
TANEC V GALERII: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM
Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidenc epro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout work in progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními kouči na svých vlastních projektech.
WORK IN PROGRESS: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM
Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.
TVŮRČÍ INKUBÁTOR 2019
Mezinárodní mezioborvá rezidence v zámeckém areálu Žďár nad Sázavou.
Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.