EN
Přejít na Prostor pro spolupráci
Foto: Dragan Dragin

OTEVŘENÁ VÝZVA: ZÚČASTNĚTE SE UNIKÁTNÍ PERFORMANCE

Datum konání akce9. –14. 10. 2017 |  Místo konání akcePraha

Hledáme celkem 75 zájemců od 13 let, kteří se stanou součástí výjimečného projektu z cyklu Tanec v galerii. Žádná taneční, divadelní ani jiná umělecká průprava není nutná, jediným požadavkem je zájem a chuť získat nové zkušenosti, setkat se se zahraničními umělci a objevovat nové úhly pohledu na současná a velmi kontroverzní témata.

O projektu

Představení Secret Journey bude navázáno na mezinárodně reflektovanou výstavu Aj Wej-Wej. Zákon cesty, která je aktuálně součástí krátkodobých výstav Národní galerie v Praze. Pohybově-vizuální performanci bude připravovat choreografka Yoshiko Chuma s osmdesáti performery, pět z nich budou profesionální umělci, další pak zájemci z řad veřejnosti.

Yoshiko Chuma i Aj Wej-wej jsou umělci, kteří pravidelně navštěvují politicky konfliktní prostředí a svoje zkušenosti tlumočí prostřednictvím své tvorby. Účast na performance je příležitostí seznámit se s prací umělců, kteří mají osobní zkušenost s emigrací, s komplikovanou politickou situací či válečnými konflikty. Spolupráce na instalaci nabízí možnost utvářet si vlastní názory na jednu z nejožehavějších myšlenek současné Evropy, setkat se s odlišnými přístupy, podílet se na interpretaci aktuálního tématu s kontroverzním umělcem, zažít tvorbu uměleckého díla na vlastní kůži, a to vše ve výjimečném prostoru Velké dvorany Veletržního paláce.


Aj Wej-wej

Světově proslulý současný čínský výtvarný umělec, architekt a v neposlední řadě občanský aktivista. Jeho konceptuální tvorba se vyznačuje kontroverzností námětů i zpracování a v drtivé většině je politicky angažovaná.


Yoshiko Chuma

Japonská tanečnice, choreografka a aktivistka žijící ve Spojených státech, která se ve své tvorbě věnuje společenským otázkám a jejich reflexi více jak dvacet let. Má bohaté zkušenosti z různých zemí, kam opakovaně jezdí a zabývá se místními politickými a kulturními poměry (Palestina, Afghánistán, Jordánsko, Egypt) a neméně hodnotné jsou i její vlastní zkušenosti ze života v Americe.

Praktické informace

Průběh spolupráce

V termínu od 9. do 12. 10. 2x účast na workshopu v trvání dvě hodiny
13. 10. Účast na generální zkoušce
14. 10. Performance
Čas workshopů, generální zkoušky a představení budou upřesněny 

Přihlášky/předprodej

Deadline pro přihlášení: 22. 9. 2017 
Pro zařazení do projektu je třeba se pouze ozvat na níže uvedený email. 
Lucie Fabišiková, fabisikova@se-s-ta.cz

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.