EN
Přejít na Rezidence
Foto: 

Ghana zrána

Mezinárodní rezidence & work in progress

Datum konání akce12. – 18. 5. 2017 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou

„Ghana zrána“ je především dialogem kultur dvou kontinentů, Afriky a Evropy. Vychází ze zkušeností odlišných osobností tanečníků v úzké spolupráci s hudebníky. Symbolizuje skromný pozdrav slunci na břehu Atlantiku, mezi neuvěřitelně vstřícnými Afričany s nakažlivou energií, rytmem v těle a úsměvem na rtech.

Ghana Dance Ensemble se vedle udržování tradic tance a hudby různých regionů západní Afriky věnuje spolupráci s umělci Evropy i USA v oblasti současného tance. Projekt "Ghana zrána" vznikl díky festivalu TANEC PRAHA, Institute of African Studies a Velvyslanectví ČR v Akkře. Navazuje na působení Moniky Rebcové v Ghaně a propojuje svět dvou odlišných kultur. Dva charismatičtí tanečníci a dva hudebníci z Ghany vytváří spolu s tanečníky a muzikanty z Čech site-specific projekt vhodný pro veřejné prostory tak, jak jsou na ně zvyklí doma, kde tančí každý. Parky, náměstí, pláže či nábřeží jsou ideálním prostředím. Můžete se jen dívat, můžete se v závěru také přidat, tak jak je to v Africe zvykem.

 

Program

Choreografie: Monika Rebcová a účinkující umělci
Tančí: Linda Caridad Fernandez Saez, Ruhia Maltiti Abubakar Sadik,
Jakub Sedláček, Clifford Selorm Ametefe
Živá hudba: Kallipo - Christopher Ametefe, Daniel Brown, Tomáš Kerle, Monika Rebcová

Podpora

TANEC PRAHA

Zvláštní poděkování: Embassy of the Czech Republic in Accra

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.