EN
Přejít na Rezidence
Foto: archív SE.S.TA

Pedagogická stáž zaměřená na výuku (nejen) malých dětí

pod vedením Sophie Billy (FR), Carla Locatelliho (IT/FR) a Jiřího Lössla (CZ)

Datum konání akce28. 2. - 2. 3. 2014 |  Místo konání akcePRAHA, HAMU

Třídenní intenzivní seminář zaměřený na anatomii a analýzu těla v pohybu jako uměleckého nástroje pro taneční výuku, nabízí sdílení zkušeností, praktické pohybové dílny a konfrontaci různých pedagogických modelů. Je určen všem tanečním pedagogům, ale i tanečníkům, choreografům a studentům tance.

Klíčová otázka semináře: "Jak sestavit ucelený výukový program pro určitou skupinu dětí ?“ a nezapomenout na to, že i pedagogika tance je umělecká disciplína.

Každý rok se v semináři objeví nové téma, v roce 2014 to bude ANATOMIE, vnímaná jako umělecký nástroj ve službách pedagogiky.

Pedagogickou stáž doplňuje tradičně kulatý stůl // 2.3.od17h na HAMU // s mezinárodní účastí na téma: pedagogické systémy ve Francii, Slovensku, Itálii a v České republice.
 

Praktické informace

Rozvrh stáže - sál taneční katedry HAMU

Stáž uzavře v neděli 2. 3.  od 17.00 Kulatý stůl  na téma srovnaní pedagogických systémů a zkušeností v oblasti výuky tance za účasti Sophie Billy, Carla Locatelliho a odborníků, pedagogů z ČR. Místo konání:HAMU .

 CENY

         Studenti HAMU zdarma, studenti Duncan Centre 50% sleva.

 

Umělci

Sophie Billy

Sophie Billy Životopis

Kromě kariéry tanečnice v Londýnském Baletním Festivalu a Royal Baletu ve Wallonii, účinkovala také v dalších skupinách klasického a současného tance. V současné době působí jako pedagožka pedagogů v Národním tanečním centru v Paříži (Centre National de la Danse) a ve spolupráci s Jeanem Christophem Paré a Wilfride Piolletovou rozvíjí metodu analýzy tanečního pohybu aplikovanou přímo na techniku tance [ ]

Carlo Locatelli

Carlo Locatelli Životopis

tanečník, choreograf a pedagog původem z Itálie, aktuálně působící ve Francii. Vedle své kariéry uznávaného interpreta a choreografa se intenzivně věnuje pedagogické činnosti, ve které propojuje své znalosti z fyzioterapie, studií anatomie pro pohyb a různých somatických technik [ ]

Jiří Lössl

Jiří Lössl Životopis

Absolvent pedagogiky na katedře tance pražské HAMU; věnuje se pedagogické, metodické, koncepční, publikační a výzkumné práci v oblasti scénického tance a pohybu vůbec. Vytvořil více jak desítku choreografií, publikuje v odborných časopisech o dětské taneční pedagogice [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky na emailu: rezervace@se-s-ta.cz do 18. 2. 2014

Podpora

Konání pedagogické stáže podpořili: HAMU, Institut umění / Divadelní ústav.

Děkujeme.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.