EN
Přejít na Rezidence
Foto: Archiv N O M A D

REZIDENCE: N O M A D

Náhled na work in progess s následnou diskuzí otevřenou pro reflexi a sdílení procesu tvorby

Datum konání akce16. 2. 2018 I 17:00 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

V první polovině února hostí Zámek rezidenci tanečně-pohybového projektu N O M A D. Projekt mluví o přesunu, jako nutnosti vycházející z neustálého pohybu. Pohyb, který se neustále děje v nás a kolem nás nás vybízí k akci. Jak přijímáme informace, jak s nimi nakládáme a jak je ukotvujeme a očišťujeme se od nadbytku?

Choreografie: Alica Minárová (SK)
Dramaturgie: Martin Hodoň (SK)
Tvorba a interpretace: Sabina Bočková (CZ), Tomáš Janypka (SK), Solène Schnüriger (CH/GR), Tereza Slávkovská (SK)
Hudba: Mira Studer (CH)
Světelný design: Tomáš Morávek (CZ)
Scénografie a kostýmy: Rufina Bazlová (CZ)
Supervize: Bohumíra Eliášová (CZ)

Projekt je bakalářská práce studentky choreografie Alice Minárové


Jak existuje naše bytí v “moving society”? Kam v dnešní době utíkáme? Odkud přichází potřeba stěhování a neustáleho pohybu? Od čeho utíkáme? Jak prožíváme místo “mezi”? Prostor, které není tu, ale ani tam? Jaké to je přijet na nové území? Máme potřebu osidlovat nová místa a nazývat je “našimi”? Jak nás společnost akceptuje a vítá? Jakým druhem iniciace musíme projít? Tenhle typ otázek vyvstáva nejen z fascinace tendencí dnešní “moving society” ale i z osobní zkušenosti a setkávání se s fenoménem dnešní doby.


Alica Minárová (1993) se narodila v Bratislavě. Studium tance začala na konzervatoři Duncan Center v Praze. V té samé době zakončila bakalářské studium na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Aktuálně studuje třetí a tedy poslední ročník oboru choreografie na pražské HAMU. V minulém roce měla možnost studia v zahraničí v rámci výměnného programu v Lausanne ve Švýcarsku na La Manufacture, která je úzce propojená spoluprácí s P.A.R.T.S. a ZHdK.

 

Program

Work in progress program představuje vznik tanečního představení, divák zastihne umělce v procesu realizace, při otevřené zkoušce, která je spojená s diskusí a ukázkami práce, která vede k navázání společného tvůrčího dialogu umělců s publikem. 

SE.S.TA připravuje pravidlené work in progress v rámci celoročního rezidenčního programu pro umělce, diváci tak mají příležitost během roku navštívit řadu prezentací z oblasti současného tance, pohybového divadla a dalších příbuzných žánrů, což je v rámci regionu naprosto unikátní. 

Praktické informace

Prezentace se uskuteční v Inventoriu. 

Vstupné dobrovolné. 

Umělci

Mirka Eliášová

Mirka Eliášová Životopis

Mirka Eliášová - tanečnice, pedagožka, choreografka - je absolventka v oboru choreografie na Taneční katedře HAMU v Praze. V následujících letech se věnovala využití improvizace v současném tanci a v roce 2007 obhájila disertační práci v oboru choreografie a teorie choreografie. V současné době působí jako pedagog na Taneční katedře HAMU v Praze a část svých sil věnuje práci s dětmi na ZUŠ v Praze 8. [ ]

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.