EN
Přejít na Rezidence
Foto: Jan Komárek

Rezidenční dílna koučingu choreografů

pod vedením zkušených zahraničních choreografů: Jean Gaudin, Jean-Christophe Paré, Dominique Rebaud (FR)

Datum konání akce22. - 28. 8. 2014 |  Místo konání akcePRAHA

Již po osmé organizuje Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA mezinárodní stáž koučingu choreografů. Cílem stáže není ani formování tanečníků ani estetický aspekt projevu. Cílem je otevřít choreografům, na základě jejich vlastní tvorby, nové cesty hledání a prohloubení stávajících prvků choreografie. Celá stáž je koncipována jako dialog mezi choreografy a zkušenými umělci („kouči“), kteří je v práci vedou.

Koncept:

Zúčastnění choreografové mají vytvořit choreografii právě pro příležitost stáže nebo převzít krátkou ukázku své choreografie (max. 15 minut), která bude sloužit jako podklad pro práci během stáže. Výchozí materiál shlédnou koučové na předem zaslaném videozáznamu, aby se mohli před začátkem semináře seznámit s vnitřním světem všech choreografů a pochopit jejich vnímání.
Během stáže budu účastníci analyzovat jednotlivé prvky choreografie a snažit se pojmenovat jejich obsah, spolu se svými kouči znovu identifikovat to podstatné a to, co je možné rozvinout atd. Výsledek této práce bude předmětem veřejné prezentace work in progress. Cílem není představit hotový produkt, samostatnou choreografii, ale etapu v tvůrčím procesu.
 

Stáž je určena profesionálním tanečníkům a choreografům. Ranní tréninky jsou otevřeny i studentům tance, pedagogům a širší veřejnosti. Překlad v hodinách je zajištěn. Studenti se musí zúčastnit stáže v celé délce jejího trvání.

Program

Každý den bude zahájen společným technickým tréninkem. Denně bude mít každý choreograf k dispozici na několik hodin taneční studio, aby zde mohl pracovat na své choreografii a na cílech, které si určí sám spolu se svým coachem, který bude přítomen dle potřeb a přání. Na závěr dne představí každý choreograf svou denní práci, ať je v jakémkoliv stavu rozpracovanosti a bude následovat společná diskuze.
Otevřené taneční lekce a diskuze.

DENNÍ PREZENTACE S DISKUZÍ

Zároveň zveme odbornou veřejnost na večerní diskuze spojené s ukázkami denní práce zúčastněných choreografů. Prezetance se uskuteční každý večer (23-28/8) od 17 do 19 h v Divadle Alfred ve dvoře. Diskuze nad rozpracovanými choreografiemi jsou velmi přínosné nejen pro účastníky stáže, ale i pro ostatní choreografy či kritiky, kteří se chtějí o procesu tvorby dozvědět něco nového.
Otevřeno odborné veřejnosti (choreografové, kritici).

Veřejná prezentace výsledků stáže:

28. 8. od 20 h v divadle Alfred ve dvoře.
Otevřeno široké veřejnosti, vstup volný.

Praktické informace

Cena rezidenční dílny: 2800,-Kč

Cena za 1 ranní trénink:

Umělci

Jean Gaudin

Jean Gaudin Životopis

Poté, co měl příležitost pracovat mimo jiné s Mauricem Béjartem a Carolyn Carlsonovou, uvedl Jean Gaudin svou první vlastní choreografii v roce 1978 v Bagnolet a o rok později se rozhodl založit si i vlastní skupinu. Během své choreografická práce dává přednost prolínání různých uměleckých prostředků. Během celé své kariéry se při práci obklopuje video-umělci a filmaři, se kterými je podepsán pod více než 15 tanečními filmy [ ]

Jean-Christophe Paré

Jean-Christophe Paré Životopis

V roce 1976 získal angažmá v Pařížské opeře, již v roce 1982 byl jmenován prvním tanečníkem a byl členem experimentální taneční skupiny Pařížské opery - Groupe de Recherche de L Opéra de Paris (GRCOP). Operu opustil, aby se věnoval práci s různými současnými francouzskými choreografy - D. Larrieu, R. Chopinot, F. Verret, A. Degroat [ ]

Dominique Rebaud

Dominique Rebaud Životopis

Tanečnice a choreografka Dominique Rebaud studovala u Carolyn Carlson, Alwina Nikolaise, ve Francii a v USA. Je choreografkou skupiny CAMARGO, věnuje se také pedagogické činnosti. Je autorkou výukového programu o práci A. Nikolaise. Ve své práci zkoumá primitivní a foklorní tance v kontextu modernity, vztahy pohybu a slova a nově také participativní hnutí. [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky:

Přihlášky vč. životopisu a popisu projektu zasílejte nejpozději do 23. 6. 2014 na adresu rezervace@se-s-ta.cz

Povinná příloha:

Společně s přihláškou je třeba zaslat poštou videukázku své rozpracované choreografie, ze které bude choreograf vycházet na stáži koučingu, popř. může připojit i ukázky své předchozí práce.
Můžete upřesnit jméno kouče, se kterým byste chtěli v průběhu stáže pracovat. Budeme se snažit vašim požadavkům maximálně vyhovět.
Adresa: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA - Václavkova 20, 160 00 Praha 6, ČR
 

Podpora

Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha,
ve spolupráci s divadlem Alfred ve dvoře, Studiem Alt@ a dalšími.
Děkujeme.

Připravujeme

příchod PŘECHOD odchod: Anna Polívková, Halka Třešňáková, 22.8.2014 ve 20.00, Divadlo Alfred ve dvoře

Závěrečná prezentace rezidenční dílny koučingu choreografů, 28.8.2014 ve 20.00, Divadlo Alfred ve dvoře

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.