EN
Přejít na Rezidence
Foto: LUIT - Black Market na festivalu Passage 2019 (foto: Karsten Piper)

ROUNDABOUT EUROPE: OPEN CALL REZIDENCE 2020

Rezidenční program napříč Evropou, výměna umělců a produkcí s profesionální podporou, workshopy a koučinkem.

Datum konání akcekvěten – září 2020 |  Místo konání akceČesko I Portugalsko I Holandsko I Dánsko I UK

V rámci Roundabout Europe 2020 bude opět spolupracovat pět open-air festivalů a pět umělců! V roce 2020 má šanci využít tuto skvělou příležitost pět nových zájemců, kteří připravují outdoorová představení, hlásit se mohou do 15. prosince 2019.

Roundabout Europe buduje už druhým rokem evropský okruh rezidencí a festivalů outdoorového umění a zaměřuje se na umělecké skupiny, které jsou ve fázi rozvoje nebo ve své tvorbě dospěly do zlomového bodu. Projekt má za sebou úspěšný rok, kdy pět různých umělců nebo skupin pracovalo na svých projektech v různých zemích. V roce 2020 má šanci využít tuto skvělou příležitost pět nových zájemců.

Open-air festivaly
Program Roundabout Europe byl vytvořen pěti hlavními partnery, kteří jsou všichni řediteli uznávaných outdoorových festivalů z celé Evropy: Imaginarius z Portugalska, KoresponDance festival z Česka, Out There z Velké Británie, Passage Festival z Dánska a Spoffin Festival z Nizozemska, který je koordinátorem projektu.


Festivaly se spojily s cílem podpořit rozvoj pouličního umění a učinit z něj uznávanou uměleckou formu, která nabízí uměleckým společnostem solidní kariéru a přístup k novému publiku, sítím a trhům. Jejich cílem je podpořit umělce v profesionalitě a sebekritice a vést je k udržitelnosti a ekonomicky funkční práci, aniž by ztratili umělecké hodnoty.

Workshopy, koučování a inspirace
Každý vybraný umělec nebo umělecká skupina získají rezidenční pobyt ve dvou různých zemích, přičemž zvláštní důraz bude kladen na jejich konkrétní potřeby a přání. Kromě času na intenzivní práci se umělci budou moci zúčastnit několika workshopů a koučinků jak z oblasti umělecké, tak praktické. Výsledky práce na rezidencích budou prezentovány na partnerských festivalech, některé formou work in progress, jiné jako kompletní představení.

Roundabout Europe navíc není jen rezidence, koučink a workshopy, ale také skvělá příležitost získat nové kontakty. Program zajišťuje setkání všech zúčastněných umělců a producentů, a to i těch, co se účastnili prvního ročníku. Roundabout Europe tak může být zdrojem nových profesionálních vazeb i publika.
 

"...I was lucky enough to spend the weekend with European colleagues (now friends) reflecting on the impact of an EU funded project on the artists and festivals that took part. Whatever happens beyond the election I know that I want the UK be part of an international community. I want to next generations to have the same opportunities I have had, to be able to move freely across borders and to be able to find friendship, inspiration and solidarity wherever they go. "
Vicky Amedume, Upswing (UK)
 

Mise Roundabout Europe je profesionálně podporovat rozvoj pouličního umění napříč Evropou.

Program

/ 2 rezidenční pobyty (každý 2 týdny) / koučink

/ Veřejná prezentace work in progress nebo celého představení na partnerském festivalu

/ Evaluační meetingy všeh participantů a spolupracovníků


Program rezidencí:

/ Květen 2020: Santa Maria Da Feira (Portugalsko)

/ Červen 2020: Žďár nad Sázavou (Česko)

/ Červen 2020: Helsingor (Dánsko)

/ Srpen 2020: Amersfoort (Holandsko)

/ Září 2020: Great Yarmouth (UK)

Praktické informace

PARTNER FESTIVALS OF ROUNDABOUT EUROPE

/ Festival "Imaginarius" (PT)

/ International festival "KoresponDance" (CZ)

/ Festival "Out There" (UK)

/ Festival "Passage Festival" (DN)

/ "Spoffin Festival" (NL)

Přihlášky/předprodej

V současné době jsou přijímány přihlášky na rok 2020. Lhůta pro vyplnění online formuláře na roundabouteurope.eu je do 15. prosince 2019. Do konce února 2020 vyberou umělečtí ředitelé partnerských festivalů 5 umělců / uměleckých skupin.

Podpora

Roundabout Europe je spolufinancován z programu Evropské unie Kreativní Evropa a Ministerstvem kultury ČR.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.