EN
Přejít na Rezidence
Foto: DraganDragin: KoresponDance 2019: Upswing (UK)

ROUNDABOUT EUROPE: PARTNER MEETING

Program rezidenčních pobytů po celé Evropě, výměna tvůrců a jejich produkcí s poskytováním profesionální podpory, školení a koučování.

Datum konání akce15.–17. 1. 2020 |  Místo konání akceHelsingor

V rámci Roundabout Europe 2020 bude opět spolupracovat pět open-air festivalů a pět umělců! Umělci se sídlem v zemích Evropské unie mohou v roce 2020 požádat o dvě rezidence ve dvou různých zemích. V roce 2020 má šanci využít tuto skvělou příležitost pět nových zájemců, kteří připravují outdoorová představení.

V rámci projektu bylo v roce 2019 poskytnuto celkem 10 uměleckých rezidencí s koučinkem v 5 evropských zemích (ČR, Velká Británie, Holandsko, Dánsko a Portugalsko). Zúčastnění umělci byli vybráni společnou radou jako přední protagonisté v dané oblasti a dané zemi. Mobilita umělců napříč Evropou je klíčem celého projektu, neboť umožňuje mezikulturní konfrontaci a dialog a následně vede umělce ke spolupráci a budování evropské kulturní identity. 

Roundabout Europe chce podporovat umělce ve směřování k udržitelné a ekonomicky funkční profesionalitě bez ztráty uměleckých hodnot. Pět festivalů bude stimulovat rozvoj otdoorového divadla a zviditelňovat jednotlivé produkce a tvůrce. 

"Pozitivní reakce EU umožňuje, aby první rezidence proběhly v létě," říká Alfréd Konijnenbelt ze Spoffinu, mezinárodního festivalu pro profesionální uliční a lokální divadlo v Amersfoortu, NL. "Očekáváme, že budeme schopni nabídnout významnou podporu jak holandským, tak zahraničním divadelníkům."

Projekt má vlastní webové stránky roundabouteurope.eu

Nový impuls pro outdoorové divadlo, tanec a nový cirkus v celoevropském kontextu!

Praktické informace

ORGANIZÁTOŘI PROJEKTU

/ Festival "Imaginarius" (Portugalsko)

/ Mezinárodní festival "KoresponDance" (Česká republika)

/ Festival "Out There" (Velká Británie)

/ Festival "Passage Festival" (Dánsko)

/ "Spoffin Festival" (Holandsko)

Podpora

Dvouletý evropský projekt Roundabout Europe získal podporu z Evropské unie v rámci programu Kreativní Evropa.

Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR. 

Připravujeme

KLUB ČTENÍ TANCE

Klub čtení tance bude čtyřikrát do roka analyzovat současný diskurz performativního umění a mapovat přesahy tance a vizuálního umění prostřednictvím čtení a analýzy ikonických teoretických textů, v dialogu se zhlédnutými představeními, promítáním videí a filmů o performance art a tanci. Klub čtení tance bude vedený moderovanou diskuzí s pozvanými odborníky na konkrétní téma.

 

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok v červenci otevírá dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na osmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

 

REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Rezidence má bohatý doprovodný program pro profesionální veřejnost i pro publikum.

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.