EN
Přejít na Rezidence
Foto: Dragan Dragin

ROUNDABOUT EUROPE: REZIDENCE VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU I

Program rezidenčních pobytů po celé Evropě, výměna tvůrců a jejich produkcí s poskytováním profesionální podpory, školení a koučování.

Datum konání akcečervenec 2020 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Cílem dvouletého evropského projektu Roundabout Europe, který získal podporu v rámci programu Kreativní Evropa, je posílit budování venkovních (“outdoor”) uměleckých aktivit v Evropě a tím získat přístup k novému publiku, novým networkům a novým zkušenostem. Program rezidenčních programů pokračuje ve Žďáru nad Sázavou.

V rámci projektu bude v roce 2020 poskytnuto celkem 10 uměleckých rezidencí s koučinkem v 5 evropských zemích (ČR, Velká Británie, Holandsko, Dánsko a Portugalsko). Zúčastnění umělci budou vybráni společnou radou jako přední protagonisté v dané oblasti a dané zemi. Mobilita umělců napříč Evropou je klíčem celého projektu, neboť umožňuje mezikulturní konfrontaci a dialog a následně vede umělce ke spolupráci a budování evropské kulturní identity.

Roundabout Europe chce podporovat umělce ve směřování k udržitelné a ekonomicky funkční profesionalitě bez ztráty uměleckých hodnot. Pět festivalů bude stimulovat rozvoj outdoorového divadla a zviditelňovat jednotlivé produkce a tvůrce.

Po rezidencích v Portugalsku následují rezidence ve Žďáru nad Sázavou (CZ), Helsinborgu (DN), Amersfoortu (NL) a Great Yarmouthu (UK). Ukázku práce umělců, kteří budou tvořit na Zámku Žďár, budou moci diváci vidět na festivalu KoresponDance 2020. Umělci budou mít možnost pracovat v průběhu rezidence s uměleckým koučem a také se zúčastnit semináře Go To Europe.

"Projekt Roundabout Europe nám poskytl čas a prostor hlouběji se ponořit do konceptu a produkčních otázek, které jsme zkoumali. Kromě uměleckého koučinku (který byl naprosto fantastický) jsme měli také nesmírně užitečnou příležitost propojit se s dalšími umělci a festivaly, které jsme dosud neznali," říká Vicki Amedume, umělecká ředitelka Upswing (UK), o rezidenci na Zámku Žďár, kterou získali v rámci projektu Roundabout Europe 2019.
 

Projekt má vlastní webové stránky roundabouteurope.eu.

Nový impuls pro outdoorové divadlo, tanec a nový cirkus v celoevropském kontextu!

Program

/ Umělecká rezidence s koučinkem na zámku ve Žďáru nad Sázavou

/ Uvedení představení či jeho části ve formě "work in progress" na festivalu KoresponDance

/ Diskuse s diváky

Praktické informace

ORGANIZÁTOŘI PROJEKTU

/ Festival "Imaginarius" (Portugalsko)

/ Mezinárodní festival "KoresponDance" (Česká republika)

/ Festival "Out There" (Velká Británie)

/ Festival "Passage Festival" (Dánsko)

/ "Spoffin Festival" (Holandsko)

Podpora

Dvouletý evropský projekt Roundabout Europe získal podporu z Evropské unie v rámci programu Kreativní Evropa.

Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR. 

Připravujeme

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

 

SEMINÁŘ GO TO EUROPE!

Teoretický i praktický seminář, který profesionální umělce blíže seznamuje s evropskou paletou tanečních festivalů a platforem, pomáhá jim v dovednostech jako je příprava kvalitní prezentace představení, práce se sociálními sítěmi, prezentace práce ředitelům festivalů a institucím v různých kontextech apod.

 

WORK IN PROGRESS: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.