EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: archiv SE.S.TA

PROSTOR A CIRKULACE V NĚM ● TANEČNÍ A PEDAGOGICKÁ DÍLNA

Prostorem nás provedou Sophie Billy (FR), Mirka Eliášová (CZ), Dorota Kluska (PL) a Jana Bohutínská (CZ)

Datum konání akce10.- 13. 2. 2017 |  Místo konání akcePRAHA

V rámci našich pedagogických dílen na téma „prostor“ pokračujeme naše badání na téma CIRKULACE, s „tělem-prostorem“, s „tělem v prostoru“ a mezioborovým přesahem tance a architektury.

Záměrem této konkrétní dílny je uvědomování si prostoru a cirkulace médií v něm ve své každodenní tvorbě a další rozvíjení své umělecké práce. Cílem pedagogické dílny je sdílení zkušeností mezi tanečními profesionály a pedagogy, osvojování si nástrojů umožňujících adaptaci jejich učení na konkretních skupinách dětí a žáků.

Tento rok jsme pozvali vedle dvou zkušených choreografek a pedagožek také architektku a koučku, publicistku aby s námi sdíleli své zkušenosti, hledali přesahy a inspirovali nás pro práci s dětmi i dospělými.

Hosté: Sophie Billy (FR), Mirka Eliášová (CZ), Dorota Kluska (PL) a Jana Bohutínská (CZ)

Pedagogická dílna probíhá ve dvou fázích:
1. Ateliéry zkoumání a realizace s hosty a tanečními pedagogy: rozcvička, workshopy, semináře, praktické aplikace ve výuce, konfrontace zkušeností.
2. Zakončení  formou veřejně kulatého stolu proběhne v pondělí večer: představení práce a aktivit z dílny, širší diskuze k letošnímu tématu.

Čtyřdenní intenzivní seminář je setkáním TANCE S ARCHITEKTUROU.

Program

 Dílny se uskuteční v tanečních sálech H2041, H9115 - Avalon na HAMU:

Kulatý stůl proběhne ve Studiu Alta

 

Praktické informace

CENA

Pedagogická dílna CCHR SE.S.TA je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Registraci proveďte do 3. 2. 2017 a platbu do 5. 2. 2017 na číslo účtu 107-155530217/ 0100 variabilní symbol 022017 a do poznámky prosím uveďte své jméno a příjmení. V mimořádných případech a po předchozí domluvě je možné zaplatit i na místě v hotovosti.

Ke stažení

Umělci

Sophie Billy

Sophie Billy Životopis

Kromě kariéry tanečnice v Londýnském Baletním Festivalu a Royal Baletu ve Wallonii, účinkovala také v dalších skupinách klasického a současného tance. V současné době působí jako pedagožka pedagogů v Národním tanečním centru v Paříži (Centre National de la Danse) a ve spolupráci s Jeanem Christophem Paré a Wilfride Piolletovou rozvíjí metodu analýzy tanečního pohybu aplikovanou přímo na techniku tance [ ]

Jana  Bohutínská

Jana Bohutínská Životopis

Jana Bohutínská je koučka a novinářka (zaměřená na témata změny, kariéry, osobního rozvoje, podnikání, umění a kultury), věnuje se také výzkumu. Organizuje workshopy a spolupracuje s Nadačním fondem pro taneční kariéru. [ ]

Mirka Eliášová

Mirka Eliášová Životopis

Mirka Eliášová - tanečnice, pedagožka, choreografka - je absolventka v oboru choreografie na Taneční katedře HAMU v Praze. V následujících letech se věnovala využití improvizace v současném tanci a v roce 2007 obhájila disertační práci v oboru choreografie a teorie choreografie. V současné době působí jako pedagog na Taneční katedře HAMU v Praze a část svých sil věnuje práci s dětmi na ZUŠ v Praze 8. [ ]

Dorota Kluska

Dorota Kluska Životopis

Architektka, vystudovala architekturu a urbanismus na technické univerzitě ve Vroclavi. V Praze působí od roku 2006, pracovala v několika architektonických ateliérech. [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky na emailu: rezervace@se-s-ta.cz nebo na mkafkova@se-s-ta.cz

 

Podpora

Konání pedagogické stáže podpořili: HAMU, MK ČR, hl. město Praha

Děkujeme!

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.