4. 11 – 7. 11. 2016 | Žďár nad Sázavou
Může dítě chápat fyziku nebo matematiku přes pohyb? Může si školák nebo student osvojit jazyk nebo literaturu díky tanci? Obracíme se na choreografy s chutí tvořit v jiném prostředí, kteří chtějí tvořit společné projekty pro žáky a na pedagogy základní nebo střední školy (či odborného učiliště) se zájmem obohatit výuku o nové prvky. Tento seminář je určen právě jim!
Cílem iniciativy KREATIVNÍ PROJEKTY DO ŠKOL má podporovat mezioborové aktivity a tvořivost ve školách. Tanec může pomoci žákům osvojit si poznatky, získat dovednosti daného předmětu a rozšířit rámec kompetencí, které dítě ve školním prostředí používá. Takové kreativní projekty posílí vazby mezi školou a životem dítěte. Jednotlivé kreativní projekty se uskuteční v časově omezeném období (několik týdnů).
KREATIVNÍ PROJEKTY DO ŠKOL si klade za cíl dát pedagogům a choreografům možnost spolupracovat na realizaci jednotlivých tvůrčích tanečních projektů ve školách. Seminář by měl pedagogům a choreografům se zájmem o kreativní zpestření výuky sloužit také k setkání s odborníky ze zahraničí i ČR, kteří mají s podobnými projekty dlouholeté zkušenosti. Do semináře se mohou přihlásit i ti, kteří ještě praktické zkušenosti nemají.
Hlavním principem projektu je komplexní příprava pro mezioborovou spolupráci, propojení uměleckého a pedagogického světa, kdy profesionální umělec/choreograf ve spolupráci s pedagogem dané školy „ušijí na míru“ program pro konkrétní skupinu žáků prostřednictvím vybraného školního přemětu. Kreativní projekty dávají možnost choreografům připravit se a vyzkoušet si mezioborovou spolupráci a rozšířit si profesní možnosti. Nabízejí také příležitost pro profesionální umělce k rozvíjení jejich uměleckých dovedností a kompetencí v jiném prostředí, než jsou běžně zvyklí, ve spolupráci s pedagogy a žáky.
Současně projekty pěstují a rozvíjejí uměleckou kreativitu žáků používáním „těla v pohybu“ jako kreativního nástroje poznávání, zapamatování a názornosti. Děti se naučí vnímat umění a chápat společenský přínos prostřednictvím tvořivé činnosti. Projekty jsou pro děti intenzivní zkušeností v krátkém čase. Fakt, že jsou projekty intenzivní a krátké, naplňuje umělecké potřeby pro tvorbu. Současně představují neopakovatelnou příležitost pro děti, které by jinak neměli možnost setkat se s živou kulturní tvorbou, natož pak s tancem. Kreativní projekty poskytují choreografům další možnosti uplatnění, pedagogům a školám nové impulzy a nástroje k rozvíjení kreativity nejen ve výuce, ale také v odpovědnosti a iniciativitě dětí.
Kreativní výuka v pohybu
Rámcový harmonogram semináře
pozn. pá.: 15:30 - 18:30, so. - po.: 9:00 - 18:00
Přihláška ke stažení níže. Kontaktní osoba: Markéta Kafková, E.: mkafkova@se-s-ta.cz, T.: 607 273 177
V ceně není zahrnuto ubytování.
Ubytování Vám můžeme zajistit na Zámku Žďát n/S 150,-Kč /noc.
Další varianty:
Penzion Táferna
Santiniho 38/4, 591 02 Ždár nad Sázavou
telefon: +420 566 623 121
email: info@taferna.cz
nebo
Penzion na stezce
Dvorská 21, Ždár nad Sázavou
telefon: +420 566 623 395
email: penzionnastezce@eznam.cz
Tálský mlýn
Tálský mlýn, č.p.18, Žďár nad Sázavou
telefon: 566 625 501
email: talskymln@sportispo.cz
Neváhejte se obrátit na nás pokud jste nenašel vhodné ubytování.
Choreograf, tanečník, divadelní tvůrce. Věnuje se vlastní autorské a interpretační tvorbě zahrnující produkci, herectví, tanec a režii. Absolvent Konzervatoře Duncan centre v Praze a čtyřletého studia na divadelní akademii v Amsterdamu – Mime department of Hogeschool voor de Kunsten. V roce 2017 absolvoval pětiletý drama/arte-terapeutický výcvik se zaměřením na metodu DvT – Developmental transformation (Vývojové proměny). Je spoluzakladatelem Crewcollective z.s. Věnuje se práci s dětmi se zaměřením na pohybovou a dramatickou výchovu, a to i v kontextu dramaterapie. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí. [ … ]
Mezinárodně působící nezávislý umělec, tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka, absolventka VŠMU (SK), seanse - Teaching Artists (N), programů Prototypes III Nadace Royaumont a Incubateur de Chorégraphes (FR). Zaměřuje se na současné pohybové a divadelní techniky, improvizaci, kompozici, somatické přístupy, pohybový výzkum a transdisciplinární spolupráce v oblasti tanečního umění a performance. Vzdělává se také v komunikaci a využití coaching přístupů v umělecké a pedagogické práci. Jako interpretka, spolutvůrkyně či asistentka spolupracovala s mnoha domácími i zahraničními umělci v Evropě, USA a Asii. Věnuje sa také vlastní autorské tvorbě (chiens anufragés, Define Yourself or Get Defined!, HAZARD ZONE). Je jedním z iniciátorů a organizátorů festivalu ImproEventsPrague (2010 - 2015), v rámci programu Francouzského Institutu byla rezidenční umělec na Cité Internationale des Arts Paříži v roce 2017/2018. Zdenka je také jednou ze zakladatelek spolku OSTRUŽINA z.s. a spoluautorkou projektů DIFFERENT?, Tančit o Žižkov a souHra. Práci OSTRUŽINA z.s. prezentovala na konferencích ITAC2 Brisbane 2014 a ITAC4 v New York City v roce 2018. Spolupracuje také s Ateliérem fyzického divdla KSFT-DIFA JAMU v Brně. / Photo: Lea Girardin [ … ]
je především tanečnicí, vystupuje mimo jiné pro Christine Bastin, Charles Cré-Ange, VMT, Maïté Fossen, Odile Azagury, Erika Zueneli, bratry Ben Aïm, Christian Bourigault, Hervé Diasnas a dalšímiJe certifikovanou praktikantkou metody Feldenkrais, rozvíjí tuto metodu ve vztahu k tanci a to na úrovni pedagogické i choreografické. V roce 2010 byla pozvána do Prahy, aby zde uvedla svou první choreografii „Impromptu“, kterou vytvořila společně se Suzon Holzer [ … ]
Barbora Látalová absolvovala na Konzervatoři Duncan centre v roce 1997. Je tanečnice, choreografka a taneční pedagožka pokládající si stále nové otázky a pro své další vzdělávání neváhá vycestovat za novými příležitostmi. Je interpretkou v několika projektech zároveň, ať již pro mezinárodní divadelní soubor Nie d´Alex Byrne, pro díla českých choreografů nebo v neposlední řadě také v představeních pro děti [ … ]
Přihlášky posílejte do 26. 10. 2016 na adresu:
mkafkova@se-s-ta.cz nebo na rezervace@se-s-ta.cz,
Maximální počet účastníků je 12 (ideálně půl na půl učitelé a choreografové).
Platbu proveďte do 26. 10. 2016 na číslo účtu 107-155530217/ 0100 variabilní symbol 052016 a do poznámky prosím uveďte své jméno a příjmení. V mimořádných případech je možné zaplatit i na místě v hotovosti. Pro školy vysílající své učitelé – možné i fakturou.
Storno poplatky: Odhlásí-li se účastník po 3. 10. 2016 do 26.10. 2016, účtujeme poplatek ve výši 50% základní ceny semináře. Po 26.10. 2016 ztrácíte nárok na vrácení účastnického poplatku.
Děkujeme: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Město Žďár nad Sázavou, Zámek Žďár nad Sázavou a další
Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.