EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: archiv SE.S.TA

ŠKOLA TANČÍ na Desítce

Závěrečné sdílení výsledků kreativně-vzdělávacího projektu Škola tančí v ZŠ Břečťanová na téma VESMÍR

Datum konání akce13.12.2023 od 17:00 hod |  Místo konání akceStrašnické divadlo (Solidarita 52, Praha 10)

Ocitnout se na chvíli společně ve vesmíru, pozorovat planety a jejich pohyby si přenést do vlastního těla... Co nového nám může pohyb o vesmíru prozradit? Jaké zvuky tam můžeme slyšet? Nebo už je to hudba? Nejen tyto otázky prozkoumávali společně s choreografkou Zden Brungot Svítekovou a kontrabasistkou Klárou Pudlákovou žáci a žákyně páté třídy ZŠ Břečťanová.

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané školní učivo a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

Interpretace a tvorba: žáci a žákyně 5.C ZŠ Břečťanová z Prahy 10 
Choreografické vedení: Zden Brungot Svíteková
Pedagogické vedení: Jana Kůstka

Vstup volný.

Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu

Umělci

Zdenka Brungot-Svíteková

Zdenka Brungot-Svíteková Životopis

Mezinárodně působící nezávislý umělec, tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka, absolventka VŠMU (SK), seanse - Teaching Artists (N), programů Prototypes III Nadace Royaumont a Incubateur de Chorégraphes (FR). Zaměřuje se na současné pohybové a divadelní techniky, improvizaci, kompozici, somatické přístupy, pohybový výzkum a transdisciplinární spolupráce v oblasti tanečního umění a performance. Vzdělává se také v komunikaci a využití coaching přístupů v umělecké a pedagogické práci. Jako interpretka, spolutvůrkyně či asistentka spolupracovala s mnoha domácími i zahraničními umělci v Evropě, USA a Asii. Věnuje sa také vlastní autorské tvorbě (chiens anufragés, Define Yourself or Get Defined!, HAZARD ZONE). Je jedním z iniciátorů a organizátorů festivalu ImproEventsPrague (2010 - 2015), v rámci programu Francouzského Institutu byla rezidenční umělec na Cité Internationale des Arts Paříži v roce 2017/2018. Zdenka je také jednou ze zakladatelek spolku OSTRUŽINA z.s. a spoluautorkou projektů DIFFERENT?, Tančit o Žižkov a souHra. Práci OSTRUŽINA z.s. prezentovala na konferencích ITAC2 Brisbane 2014 a ITAC4 v New York City v roce 2018. Spolupracuje také s Ateliérem fyzického divdla KSFT-DIFA JAMU v Brně. / Photo: Lea Girardin [ ]

Podpora

Projekt Škola tančí na Desítce je realizován díky finanční podpoře MČ Praha 10, Hlavního města Prahy a z Národního plánu obnovy v programu Kreativní vzdělávání, reg. č. 0313000126.

Připravujeme

 Seminář Škola tančí pro pedagogy / 19-21/1/2024, Žďár na Sázavou

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.