EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: design TAMDEM

ŠKOLA TANČÍ v Meruzalce: Člověk a vynálezy

Závěrečné sdílení výsledků projektu

Datum konání akce25. 3. 2024, 16:00 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Procházeli jsme se s dětmi dějinami lidstva a narazili na průmyslový věk. Fascinace přelomovými objevy a vynálezy nás nenechala v klidu, a tak se tato doba stala motorem celého tvůrčího procesu. Zažít si v pohybu sílu parního stroje, lehkost létajícího balónu nebo rychlost tkalcovského stavu? V naší pohybové laboratoři můžeme všechno. Žáci a žačky ze základní školy Meruzalka-Montessori v Polné uvádí pohybové představení z projektu Škola tančí.

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané téma ze školního učiva a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

Tvůrci

Interpretace a tvorba: žáci ZŠ Meruzalka-Montessori v Polné 

Pedagogická podpora: Eva Nehybová a Lucie Vašíčková

Choreografické vedení: Jana Látalová

Hudební spolupráce: Lukáš Bouzek

Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu!

Praktické informace

KDE: zámek Žďár nad Sázavou, Freskové sály (v budově Šlechtické akademie)

KDY: po 25. 3. 2024, 16:00

Vstup volný

Umělci

Lukáš  Bouzek

Lukáš Bouzek Životopis

Absolvent KALD DAMU (obor herectví). Lektor kreativních dílen v ČR, Mexiku, Německu a Bulharsku. Člen divadelní skupiny Loutky bez hranic, se kterou hraje loutkové divadlo pro děti od jednoho do sta let. [ ]

Jana Látalová

Jana Látalová Životopis

Tanečnice, choreografka a pedagožka. Absolvovala konzervatoř Duncan centre, semináře taneční pedagogiky na HAMU a JAMU, kurzy Metodika dětské jógy, Metodika Pilates. Jako tanečnice se podílela na mnoha tanečních a divadelních projektech prezentovaných v Čechách i v zahraničí. Ve spolupráci s Martou Trpišovskou vytvořila několik úspěšných choreografií. Jako taneční pedagog působí v ZUŠ, MŠ i ZŠ, vyučuje TPV v rámci projektu Tanec školám. Spolupracuje s uměleckým spolkem Ostružina, dětským studiem Divadla Ponec. Od roku spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí. [ ]

Podpora

Projekty Škola tančí jsou ve školním roce 2023/24 realizovány s finanční podporou Ministerstva kultury ČR z Národního plánu obnovy (Next Generation Europe) v programu Kreativní učení. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.