EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: Dragan Dragin

ŠKOLA TANČÍ v Národní galerii Praha

Závěrečné představení kreativně-vzdělávacího projektu ve výstavních prostorách

Datum konání akce8.11.2023 |  Místo konání akceVeletržní palác (Dukelských hrdinů 47, Praha 7)

Co se stane, když se naše tělo promění v tužku a místo papíru bude klouzat po podlaze? A jak si přitom osvojit sčítání a odčítání přes deset? A můžeme tančit v galerii?

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané školní učivo a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

První závěrečná prezentace výsledků projektu byla uvedena ve Strašnickém divadle 6. 11. 2023, nyní mají žáci příležitost přenést svoje představení do unikátních výstavních prostor Národní galerie Praha. Mohou se přesvědčit o tom, že každý prostor na nás působí jinak, přináší nové podněty a nové kvality v provedení. 

Interpretace a tvorba: žáci 2.C ZŠ Solidarita

Pedagogická podpora: Magdalena Klecandová
Choreografické vedení: Agáta Jarošová a Marta Vodenková Trpišovská 


Vstup volný
 

Propojení tance, školního učiva a výtvarného umění je cesta, která nás baví.

Umělci

Agáta Jarošová

Agáta Jarošová Životopis

Talentovaná mladá česká tanečnice a choreografka. Studovala na několika renomovaných tanečních školách po Evropě (Angers, Lausanne, Madrid, Praha, Paříž), na Univerzitě Paris 8 absolvovala magisterský program interpretace a choreografie. V roce 2018 absolvovala rezidenční program SE.S.TA, následně se zapojila do mezinárodního projektu BeInternational. Věnuje se vlastní choreografické tvorbě a kreativně-vzdělávacím projektům ve školách. [ ]

Marta Vodenková Trpišovská

Marta Vodenková Trpišovská Životopis

Tanečnice, pedagožka a choreografka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre a bakalářský obor taneční věda na HAMU. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Byla zakládající členkou skupiny Nanohach, kde působila v letech 2004-2011. Věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III. cenu v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na Cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor, v současné době také s Národním divadlem nebo s Divadlem bratří Formanů. Současný tanec a tvorbu vyučuje také na Konzervatoři Duncan centre. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí a vede vzdělávací semináře pro umělce i pedagogy. Aktivně se podílí na vzniku Metodiky Škola tančí. [ ]

Podpora

Projekt Škola tančí na Desítce realizuje Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA s finanční podporou MČ Praha 10, Hlavního města Prahy a z Národního plánu obnovy v programu Kreativní vzdělávání.

 

Připravujeme

13. 11. 2023 / Závěrečné sdílení projektu Škola tančí v Českých Budějovicich - Mezi přírodními živly

20. 11. 2023 / Závěrečné sdílení projektu Škola tančí v Pardubicích ... a taky v pravěku

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.