EN
Přejít na SE.S.TA pro děti

ŠKOLA TANČÍ v Pelhřimově na téma Zvířecí říše

Závěrečné sdílení výsledků projektu

Datum konání akce6. 6. 2024 |  Místo konání akceKD Máj, Pelhřimov

Vlásenický dvůr je škola, kde by chtěl trávit své dětství snad každý. Ne náhodou se za jejími zdmi schovává třeba i finalistka Global Teacher Prize Tereza Kottová a další inspirativní pedagogové – srdcaři. My máme to potěšení s těmito skvělými lidmi spolupracovat na projektu Škola tančí. Letos se do něj zapojili žáci 1. trojročí a společně se Zden Svíteková a Lukášem Karáskem prozkoumávaly živočišnou říši, prostředí, v jakých zvířata žijí a jak se to vše dá přenést do pohybu a tance.

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané téma ze školního učiva a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

Tvůrci


Choreograf:                 Zden Brungot Svíteková
2. umělec                    Lukáš Karásek (performer, fyzické divadlo)
Průvodci                      Pavlína Kábová, Adriana Chitussi
Zapojená třída:            ZŠ Vlásenický dvůr - 1. trojročí (1. až 3 třída) - 16 dětí


Téma:                         ZVÍŘECÍ ŘÍŠE

Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu!

Praktické informace

KDE a KDY: závěrečná veřejná prezentace: 6. 6. 2024 (KD Máj, Pelhřimov)

Vstup volný

Umělci

Zdenka Brungot-Svíteková

Zdenka Brungot-Svíteková Životopis

Mezinárodně působící nezávislý umělec, tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka, absolventka VŠMU (SK), seanse - Teaching Artists (N), programů Prototypes III Nadace Royaumont a Incubateur de Chorégraphes (FR). Zaměřuje se na současné pohybové a divadelní techniky, improvizaci, kompozici, somatické přístupy, pohybový výzkum a transdisciplinární spolupráce v oblasti tanečního umění a performance. Vzdělává se také v komunikaci a využití coaching přístupů v umělecké a pedagogické práci. Jako interpretka, spolutvůrkyně či asistentka spolupracovala s mnoha domácími i zahraničními umělci v Evropě, USA a Asii. Věnuje sa také vlastní autorské tvorbě (chiens anufragés, Define Yourself or Get Defined!, HAZARD ZONE). Je jedním z iniciátorů a organizátorů festivalu ImproEventsPrague (2010 - 2015), v rámci programu Francouzského Institutu byla rezidenční umělec na Cité Internationale des Arts Paříži v roce 2017/2018. Zdenka je také jednou ze zakladatelek spolku OSTRUŽINA z.s. a spoluautorkou projektů DIFFERENT?, Tančit o Žižkov a souHra. Práci OSTRUŽINA z.s. prezentovala na konferencích ITAC2 Brisbane 2014 a ITAC4 v New York City v roce 2018. Spolupracuje také s Ateliérem fyzického divdla KSFT-DIFA JAMU v Brně. / Photo: Lea Girardin [ ]

Podpora

Projekty Škola tančí jsou ve školním roce 2023/24 realizovány s finanční podporou Ministerstva kultury ČR z Národního plánu obnovy (Next Generation Europe) v programu Kreativní učení. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.