EN
Přejít na SE.S.TA pro děti

ŠKOLA TANČÍ v Praze na téma Horniny a nerosty

Závěrečné sdílení výsledků projektu

Datum konání akce9. 5. 2024, 16:00 |  Místo konání akceKD Mlejn, Praha

Jaké síly doprovází vznik hornin a jaké kvality s sebou přinášejí nerosty? Žáci FZŠ Pedf UK Trávníčkova prozkoumávali přírodovědné téma prostřednictvím tvořivého pohybu s choreografkou Martou Vodenkovou Trpišovskou a divadelníkem Lukášem Bouzkem v rámci projektu Škola tančí. V KD Mlejn představí výsledek jejich tvůrčího procesu.

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané téma ze školního učiva a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

Tvůrci


Choreograf:                 Marta Vodenková Trpišovská
2. umělec                    Lukáš Bouzek (divadlo, hudba)
Pedagog. podpora      Kristina Pekárková
Zapojená třída:           žáci FZŠ Pedf UK Trávníčkova - 3. třída (22 dětí)

Téma:                          NEROSTY A HORNINY

Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu!

Praktické informace

KDE a KDY: závěrečná veřejná prezentace: 9.5.2024 (KD Mlejn, Praha)

Vstup volný

Umělci

Lukáš  Bouzek

Lukáš Bouzek Životopis

Absolvent KALD DAMU (obor herectví). Lektor kreativních dílen v ČR, Mexiku, Německu a Bulharsku. Člen divadelní skupiny Loutky bez hranic, se kterou hraje loutkové divadlo pro děti od jednoho do sta let. [ ]

Marta Vodenková Trpišovská

Marta Vodenková Trpišovská Životopis

Tanečnice, pedagožka a choreografka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre a bakalářský obor taneční věda na HAMU. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Byla zakládající členkou skupiny Nanohach, kde působila v letech 2004-2011. Věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III. cenu v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na Cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor, v současné době také s Národním divadlem nebo s Divadlem bratří Formanů. Současný tanec a tvorbu vyučuje také na Konzervatoři Duncan centre. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí a vede vzdělávací semináře pro umělce i pedagogy. Aktivně se podílí na vzniku Metodiky Škola tančí. [ ]

Podpora

Projekty Škola tančí jsou ve školním roce 2023/24 realizovány s finanční podporou Ministerstva kultury ČR z Národního plánu obnovy (Next Generation Europe) v programu Kreativní učení. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.