EN
Přejít na SE.S.TA pro děti

ŠKOLA TANČÍ ve Velkých Popovicích na téma Zvířecí svět a slovní druhy

Závěrečné sdílení výsledků projektu

Datum konání akce31. 5. 2024, 15:30  |  Místo konání akceVzorná knihovna, Velké Popovice

Třeťáci si v pohybu a tanci hrají se SLOVNÍMI DRUHY a ŽIVOČIŠNOU ŘÍŠÍ s choreografkou Leou Švejdovou, na klarinet je doprovází skvělý Matěj Heinzl. Pod jeho taktovkou také vznikl na závěr mohutný "voice band", ve kterém třeťáky podporují i i zkušenější páťáci. I tak může vypadat spolupráce žáků napříč ročníky. Přijďte na představení do Vzorné knihovny ve Velkých Popovicích zažít, když umění to prostě umí!

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané téma ze školního učiva a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

Tvůrci


Choreograf:                 Lea Švejdová
2. umělec                    Matěj Heinzl (hudba)
Pedagog. podpora      Andrea Fajgarová
Zapojená třída:           ZŠ Velké Popovice - 3. třída (24 dětí)


Téma:                         ZVÍŘECÍ SVĚT A SLOVNÍ DRUHY 

Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu!

Praktické informace

KDE a KDY: závěrečná veřejná prezentace: 31. 5. 2024 (Vzorná knihovna ve Velkých Popovicích)

Vstup volný

Umělci

Lea Švejdová

Lea Švejdová Životopis

Tanečnice, choreografka. Patří mezi první absolventy Konzervatoře Duncan centre (1997). Poté studovala bruselskou taneční akademii P.A.R.T.S. a tři roky působila v mezinárodní taneční skupině Déja Donné (Lenka Flory a Simone Sandroni). V roce 2003 se vrátila do Česka a začala spolupracovat na projektech jiných tvůrců: Nora Sopková, Serge Ambert, Krepsko, Andrea Miltnerová, Lenka Tretiagová, Divadlo bratří Formanů a další. Stala se zakládající členkou taneční skupiny NANOHACH, kde působila jako tanečnice a choreografka. Během čtrnácti let její existence účinkovala v pětadvaceti projektech. V roce 2006 získala Cenu Sazky za interpretaci, její choreografie Hechizada de Luxe byla oceněna cenou The Best Contemporary Award (Rusko, 2011) a byla nominována na Cenu Sazky 2008 v kategorii objev v oblasti taneční tvorby. V současné době vyučuje současnou taneční techniku, improvizaci a tvorbu na Konzervatoři Duncan centre a spolupracuje s institucí Post bellum. Nově spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacímu projektu Škola tančí. [ ]

Podpora

Projekty Škola tančí jsou ve školním roce 2023/24 realizovány s finanční podporou Ministerstva kultury ČR z Národního plánu obnovy (Next Generation Europe) v programu Kreativní učení. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.