EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: Tomáš Princ

TVOŘIVÝ DĚTSKÝ TÁBOR

tanec – divadlo – nový cirkus

Datum konání akce9. 7. - 14. 7. 2018 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Každoročně pořádáme kreativní dětský tábor na Zámku ve Žďáru nad Sázavou. Tanec, divadlo a nový cirkus jsou náplní tvůrčího procesu dětí pod vedením zkušených umělců a pedagogů v prostředí Zámku s možností mnoha doprovodných aktivit jako je koupání, procházky v krásné přírodě ad. Tábor je otevřen dětem od 8 do 16 let a už druhým rokem bude jak příměstský, tak i s možností pobytu.

Při přihlášení si účastník vybere jednu ze tří oblastí, které se na táboře chce věnovat přednostně. Není důležité, zda má dítě s tancem, divadlem či novým cirkusem nějaké zkušenosti, ale pouze to, jaké umění chce objevovat, co ho nejvíce láká. 

Program je rozdělen na dopolední a odpolední, kdy od rána se děti věnují danému oboru samostatně ve své skupině a po poobědové pauze pak pracují všechny děti dohromady, prolínají se, vzájemně se inspirují, spolupracují a sdílejí radost z tvorby. 

Tábor je zaměřený na rozvoj kreativity dítětě a schopnost improvizace. V malebném prostředí zámeckého areálu a přilehlé krajiny budou děti zkoumat, rozvíjet se a objevovat krásy umění skrze rozmanité umělecké formy, budou se učit spolupráci a vzájemnému naslouchání a budou mít příležitost šest dní povývat ve výjimečném barokním areálu a učit se vztahu k historii a jejímu místu v současné kultuře i společnosti. 

Tábor je vždy časově naplánován tak, aby končil zároveň se začátkem etablovaného mezinárodního festivalu KoresponDance a děti tak měli unikátní možnost na festivalu vystoupit. Prezentace výsledků práce dětí z Tvořivého tábora je již tradičně součástí programu a vždy je plná radostných emocí, přináší dětem obrovskou zkušenost a umožňuje jim lépe pochopit, co za šest dní kreativní práce vytvořily. Pro rodiče je pak příležitostí vidět své děti se rozvíjet, zažít krásný den plný doprovodného programu na Zámku a strávit čas s rodinou nabitý novými zážitky a zkušenostmi. 

Jednotlivé skupiny vedou renomovaní umělci s rozsáhlými pedagogickými zkušenostmi. Pro děti, které jsou na táboře ubytované, je samozřejmě zajištěn další program na večer a trvalý dozor a stravování. Velkou výhodou tábora je omezený počet účastníků a dopolední rozdělení do skupin, což umožňuje velmi individuální přístup ke každému dítěti. 

Tábor je ideální jak pro děti, které chtějí s uměleckou tvorbou teprve začít a chtějí si ji osahat v příjemném letním prostředí, tak pro děti, které už nějaké zkušenosti mají třeba ze základní umělecké školy a chtějí i v létě ve své aktivitě pokračovat. 

 

Tábor vrcholí vystoupením dětí na mezinárodním festivalu KoresponDance.

Program

První den 9. července začínáme v 10 hodin. 

Program dne

8:30 – 9:00 příchod
9:00 – 12:00 dopolední tvorba ve skupinách
12:00 – 13:30 oběd


12:30 – 12:30 poobědová pauza
13:30 – 16:30 společná tvorba všech skupin
16:30 odchod dětí z příměstského tábora, pro ubytované děti další program, večeře ad.
 

Prezentace v rámci festivalu KoresponDance: 14. července, čas bude upřesněn

 

Praktické informace

Cena

Příměstský tábor: 1 200,- Kč + cena obědů (cca 450 Kč)

Tábor včetně ubytování: 2 700,- Kč + cena za plnou penzi (1 300 Kč) 

Ke stažení

Přihlášky/předprodej

Přihlášku ke stažení naleznete výše, prosíme o vyplnění a zaslání buď poštou na adresu:

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Václavkova 20, 160 00 Praha 6

nebo

sken emailem na adresu: mkafkova@se-s-ta.cz, rezervace@se-s-ta.cz.

Přihlášky prosím zasílejte do 30.4.2018. 

Podpora

Zámek Žďár nad Sázavou, Ministerstvo kultury České republiky, Základní umělecká škola Františka Drdli, Město Žďár nad Sázavou, KoresponDance a další. 

 

 

Připravujeme

KORESPONDANCE

V létě 2018 se můžete těšit na již šestý ročník objevování současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla s umělci z několika kontinentů, s obyvateli Žďáru a za doprovodu výjimečné atmosféry zámeckého areálu Žďár nad Sázavou.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z TVOŘIVÉHO TÁBORA

Každoročně pořádáme kreativní dětský tábor na Zámku ve Žďáru nad Sázavou. Tanec, divadlo a nový cirkus jsou náplní tvůrčího procesu dětí pod vedením zkušených umělců a pedagogů. Tábor je vždy časově naplánován tak, aby končil zároveň se začátkem etablovaného mezinárodního festivalu KoresponDance a děti tak měli unikátní možnost na festivalu vystoupit.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.