EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: archiv SE.S.TA

TVOŘIVÝ DĚTSKÝ TÁBOR

tanec – divadlo – nový cirkus

Datum konání akce13. 7.–17. 7. 2020 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Každoročně pořádáme kreativní dětský tábor na Zámku ve Žďáru nad Sázavou. Tanec, divadlo a nový cirkus jsou náplní tvůrčího procesu dětí pod vedením zkušených umělců a pedagogů v prostředí Zámku s možností mnoha doprovodných aktivit jako je koupání, procházky v krásné přírodě ad. Tábor je otevřen dětem od 8 do 16 let a už třetím rokem bude jak příměstský, tak i s možností pobytu.

Při přihlášení si účastník vybere jednu ze tří oblastí, které se na táboře chce věnovat přednostně. Není důležité, zda má dítě s tancem, divadlem či novým cirkusem nějaké zkušenosti, ale pouze to, jaké umění chce objevovat, co ho nejvíce láká. 

Program je rozdělen na dopolední a odpolední, kdy od rána se děti věnují danému oboru samostatně ve své skupině a po poobědové pauze pak pracují všechny děti dohromady, prolínají se, vzájemně se inspirují, spolupracují a sdílejí radost z tvorby. 

Tábor je zaměřený na rozvoj kreativity dítětě a schopnost improvizace. V malebném prostředí zámeckého areálu a přilehlé krajiny budou děti zkoumat, rozvíjet se a objevovat krásy umění skrze rozmanité umělecké formy, budou se učit spolupráci a vzájemnému naslouchání a budou mít příležitost šest dní povývat ve výjimečném barokním areálu a učit se vztahu k historii a jejímu místu v současné kultuře i společnosti. 

Tábor je vždy časově naplánován tak, aby končil zároveň se začátkem etablovaného mezinárodního festivalu KoresponDance a děti tak měli unikátní možnost na festivalu vystoupit. Prezentace výsledků práce dětí z Tvořivého tábora je již tradičně součástí programu a vždy je plná radostných emocí, přináší dětem obrovskou zkušenost a umožňuje jim lépe pochopit, co za šest dní kreativní práce vytvořily. Pro rodiče je pak příležitostí vidět své děti se rozvíjet, zažít krásný den plný doprovodného programu na Zámku a strávit čas s rodinou nabitý novými zážitky a zkušenostmi. 

Jednotlivé skupiny vedou renomovaní umělci s rozsáhlými pedagogickými zkušenostmi. Pro děti, které jsou na táboře ubytované, je samozřejmě zajištěn další program na večer a trvalý dozor a stravování. Velkou výhodou tábora je omezený počet účastníků a dopolední rozdělení do skupin, což umožňuje velmi individuální přístup ke každému dítěti. 

Tábor je ideální jak pro děti, které chtějí s uměleckou tvorbou teprve začít a chtějí si ji osahat v příjemném letním prostředí, tak pro děti, které už nějaké zkušenosti mají třeba ze základní umělecké školy a chtějí i v létě ve své aktivitě pokračovat. 

 

Tábor vrcholí vystoupením dětí na mezinárodním festivalu KoresponDance.

Program

První den 13. července začínáme v 10.00 hodin. Pro děti, které mají tábor s ubytováním, nabízíme možnost přijet již v neděli a přespat do pondělí. 

Program dne

8:30 – 9:00 příchod
9:00 – 12:00 dopolední tvorba ve skupinách
12:00 – 13:30 oběd


12:30 – 12:30 poobědová pauza
13:30 – 16:30 společná tvorba všech skupin
16:30 odchod dětí z příměstského tábora, pro ubytované děti další program, večeře ad.
 

Prezentace v rámci festivalu KoresponDance: 17. července, čas bude upřesněn.  

Přihlášky/předprodej

Online přihláška bude otevřena během února 2020. S přihlašováním dětí neváhejte, kapacita se pak rychle plní. 

Připravujeme

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR VYPRÁVÍME PŘÍBĚHY

Podzimní příměstský tábor pod vedením zkušené lektorky Michaely Piskačové, na kterém budou děti opět vyprávět příběhy. Vstoupí do uhrančivého a fascinujícího světa příběhů a popustí uzdu fantazie. Budou komentovat situace, vstupovat do postav a hledat řešení pro jejich dialogy.

 

TANEC V GALERII: HERNY V POHYBU

Národní galerie Praha je místem, kde se baví celá rodina, kdykoliv během otevírací doby galerie mohou návštěvníci objevovat umělecká díla vedeni pracovními listy. Pro rodiče s dětmi chystá SE.S.TA každoroční otevřené pohybové dílny.

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.