EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: Vojtěch Brtnický

PŘÍMĚSTSKÝ TVOŘIVÝ DĚTSKÝ TÁBOR

Tentokrát se děti budou inspirovat rozmanitým světem živočišné říše.

Datum konání akce10. 8.–14. 8. 2020 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Letos pořádáme na Zámku ve Žďáře nad Sázavou i druhý příměstský kreativní tábor pod vedením zkušených umělců a pedagogů, který se uskuteční v týdnu před zahájením festivalu KoresponDance. Pro děti je připraven bohatý program s řadou doprovodných aktivit v krásném prostředí zámeckého areálu a okolí. Tento srpnový tábor je otevřen dětem od 7 do 12 let a bude pouze v příměstské variantě.

Tento tábor povedou zkušené lektorky a choreografky Bára Látalová a Zdenka Brungot Svíteková, které budou děti provázet tvůrčím kreativním procesem a pohybovými principy, se kterými běžně pracují s tanečníky v jejich představení Karneval zvířat. Děti tak budou mít unikátní příležitost ocitnout se v roli tanečních tvůrců, vyzkoušet si, jak mohou sami ovlivnit to, jakým směrem se představení bude ubírat… To vše inspirováno rozmanitým světem živočišné říše. Součástí tábora bude také výtvarná dílna pod vedením scénografa Lukáše Urbance.


Není důležité, zda má dítě v těchto oborech nějaké zkušenosti, ale pouze to, jaké umění chce objevovat, co ho nejvíce láká.


Program je rozdělen na dopolední a odpolední, kdy od rána se děti věnují pohybovým aktivitám a po obědové pauze následuje tvůrčí ateliér.


Tábor je zaměřený na rozvoj kreativity dítěte a schopnost improvizace. V malebném prostředí zámeckého areálu a přilehlé krajiny budou děti zkoumat, rozvíjet se a objevovat krásy umění skrze rozmanité umělecké formy, budou se učit spolupráci a vzájemnému naslouchání a budou mít příležitost pět dní pobývat ve výjimečném barokním areálu a učit se vztahu k historii a jejímu místu v současné kultuře i společnosti.


Tábor je časově naplánován tak, aby končil zároveň se začátkem etablovaného mezinárodního festivalu KoresponDance a děti tak měly unikátní možnost na festivalu vystoupit. Prezentace výsledků práce dětí z Tvořivého tábora je již tradičně součástí programu a vždy je plná radostných emocí, přináší dětem obrovskou zkušenost a umožňuje jim lépe pochopit, co za pět dní kreativní práce vytvořily. Pro rodiče je pak příležitostí vidět své děti se rozvíjet, zažít krásný den plný doprovodného programu na Zámku a strávit čas s rodinou nabitý novými zážitky a zkušenostmi.
Tábor je ideální jak pro děti, které chtějí s uměleckou tvorbou teprve začít a chtějí si ji osahat v příjemném letním prostředí, tak pro děti, které už nějaké zkušenosti mají třeba ze základní umělecké školy a chtějí i v létě ve své aktivitě pokračovat.

Děti budou mít unikátní příležitost ocitnout se v roli tanečních tvůrců.

Program

První den v pondělí 10. srpna začínáme v 9.00 hodin.

Program dne
8:30 – 9:00 příchod
9:00 – 12:00 pohybové aktivity
12:00 – 12:30 oběd
12:30 – 13:30 poobědová pauza
13:30 – 16:30 tvůrčí dílny
16:30 odchod dětí z příměstského tábora

Prezentace v rámci festivalu KoresponDance: pátek 14. srpna, čas bude upřesněn.
 

 

Praktické informace

Kurzovné:

2200 Kč / druhý sourozenec 1800 Kč / třetí sourozenec 1300 Kč
 

Kontakt: 

Eva Papánková, koordinátor tábora / eva.papankova@se-s-ta.cz / tel: 608 653 653
Barbora Laierová, produkce / bb.laierova{@gmail.com / tel: 721 186 488

 

Umělci

Zdenka Brungot-Svíteková

Zdenka Brungot-Svíteková Životopis

Mezinárodně působící nezávislý umělec, tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka, absolventka VŠMU (SK), seanse - Teaching Artists (N), programů Prototypes III Nadace Royaumont a Incubateur de Chorégraphes (FR). Zaměřuje se na současné pohybové a divadelní techniky, improvizaci, kompozici, somatické přístupy, pohybový výzkum a transdisciplinární spolupráce v oblasti tanečního umění a performance. Vzdělává se také v komunikaci a využití coaching přístupů v umělecké a pedagogické práci. Jako interpretka, spolutvůrkyně či asistentka spolupracovala s mnoha domácími i zahraničními umělci v Evropě, USA a Asii. Věnuje sa také vlastní autorské tvorbě (chiens anufragés, Define Yourself or Get Defined!, HAZARD ZONE). Je jedním z iniciátorů a organizátorů festivalu ImproEventsPrague (2010 - 2015), v rámci programu Francouzského Institutu byla rezidenční umělec na Cité Internationale des Arts Paříži v roce 2017/2018. Zdenka je také jednou ze zakladatelek spolku OSTRUŽINA z.s. a spoluautorkou projektů DIFFERENT?, Tančit o Žižkov a souHra. Práci OSTRUŽINA z.s. prezentovala na konferencích ITAC2 Brisbane 2014 a ITAC4 v New York City v roce 2018. Spolupracuje také s Ateliérem fyzického divdla KSFT-DIFA JAMU v Brně. / Photo: Lea Girardin [ ]

Barbora Látalová

Barbora Látalová Životopis

Barbora Látalová absolvovala na Konzervatoři Duncan centre v roce 1997. Je tanečnice, choreografka a taneční pedagožka pokládající si stále nové otázky a pro své další vzdělávání neváhá vycestovat za novými příležitostmi. Je interpretkou v několika projektech zároveň, ať již pro mezinárodní divadelní soubor Nie d´Alex Byrne, pro díla českých choreografů nebo v neposlední řadě také v představeních pro děti [ ]

Lukáš Urbanec Životopis

[ ]

Přihlášky/předprodej

Online přihláška ZDE.

Připravujeme

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR VYPRÁVÍME PŘÍBĚHY

Podzimní příměstský tábor pod vedením zkušené lektorky Michaely Piskačové, na kterém budou děti opět vyprávět příběhy. Vstoupí do uhrančivého a fascinujícího světa příběhů a popustí uzdu fantazie. Budou komentovat situace, vstupovat do postav a hledat řešení pro jejich dialogy.

 

TANEC V GALERII: HERNY V POHYBU

Národní galerie Praha je místem, kde se baví celá rodina, kdykoliv během otevírací doby galerie mohou návštěvníci objevovat umělecká díla vedeni pracovními listy. Pro rodiče s dětmi chystá SE.S.TA každoroční otevřené pohybové dílny.

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.