EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: 

TVOŘIVÝ TÁBOR KORESPONDANCE 2023

tanec * divadlo * cirkus

Datum konání akce09. 07.-14. 07. 2023  |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Každoročně pořádáme na Zámku ve Žďáru nad Sázavou tvořivý dětský tábor pod vedením zkušených umělců a pedagogů z oblasti živého umění. Na vlastní kůži si děti vyzkouší různé umělecké techniky, ale hlavně si užijí spoustu radosti z pohybu, ze společného tvoření a objevů nejen v zámeckých zákoutích. A navíc se na závěr blýsknou na festivalu KoresponDance! Tábor je otevřen dětem od 7 do 15 let a bude opět jak příměstský, tak i s možností pobytu.

CO DĚTI ZAŽIJÍ:
Věříme, že skvělý prázdninový týden, který jim přinese radost z pohybu a vlastního tvoření!
 

(1) NOVÝ CIRKUS - cirkusáci Ludvík Polák a Dorothea Hofmeisterová
cirkusové hry, párová akrobacie a pyramidy, žonglování, divadelní cvičení, chození po slacklině

(2) TANEC - choreografka a tanečnice Marta Trpišovská Vodenková
pohybová průprava, rytmus, poznávání a uvědomění vlastního těla, improvizace, kontaktní improvizace

(3) DIVADLO - divadelník Lukáš Bouzek
divadelní hry, improvizace, výroba loutek a dalších divadelních rekvizit, objevování vlastního hlasu a také osobitých příběhů

V přihlášce můžete uvést, jaké disciplíně by se Vaše dítě chtělo věnovat přednostně. Není důležité, zda má dítě v těchto oborech nějaké zkušenosti, ale pouze to, co ho nejvíce láká. Pokusíme se těmto přáním vyhovět, nicméně rozdělení do skupin budeme dělat také s ohledem na věk a celkový počet dětí. Všechny děti budou mít možnost si vyzkoušet všechny uvedené umělecké disciplíny.

Tábor je zaměřený na rozvoj kreativity dítěte a schopnost improvizace. V malebném prostředí zámeckého areálu a přilehlé krajiny budou děti zkoumat, rozvíjet se a objevovat krásy umění skrze rozmanité umělecké formy, budou se učit spolupráci a vzájemnému naslouchání. Tábor není zaměřen na výkon ani výsledek, cílem je radost ze společné tvorby a objevování.

Představení na závěr

Děti se také v průběhu tábora stanou autory vlastního představení, které budete moci shlédnout při zahájení Mezinárodního festivalu KoresponDance, v pátek 14. 7. 2023 odpoledne. Toto setkání bývá plné radostných emocí, dětem přináší obrovskou zkušenost a rodičům příležitost strávit příjemné odpoledne s rodinou v zámeckém areálu ve festivalové atmosféře.

Týden plný divadla, tance a nového cirkusu v zámeckém areálu.

Program

Program je rozdělen na dopolední a odpolední, kdy od rána se děti věnují vybranému oboru ve své skupině a po obědové pauze pak pracují děti dohromady, prolínají se, vzájemně se inspirují, spolupracují a sdílejí radost z tvorby.   Pro děti, které jsou na táboře ubytované, je zajištěn další program na odpoledne i večer, trvalý dozor a stravování.

Denní program (neděle - pátek):

08:30 – 09:00     příchod *)
09:00 – 12:00     dopolední tvorba ve skupinách
12:00 – 13:30     oběd a poobědová pauza
13:30 – 16:30     společná tvorba všech skupin
16:30                   odchod dětí z příměstského tábora, pro ubytované děti další program, večeře

*) Pobytová varianta:
děti budete moci přivézt buď v sobotu večer nebo v neděli ráno (časy budou upřesněny). Odjezd dětí je v pátek po společném vystoupení na festivalu (cca 17 hodin).


Program pro děti budou zajišťovat naši lektoři: 

Ludvík Polák a Dorothea Hofmeisterová

Oba jsou “mladou krví” českého nového cirkusu. Své zkušenosti získávali jako studenti v Centru současného cirkusu Cirqueon, kde v současné době působí jako lektoři kurzů pro děti. Ludvíkova parketa je hlavně žonglování, Dorka umí skvěle stojky, ale také párovou akrobacii a krom toho má výtvarného ducha! Se skupinou Cirquonauti vytvořili pro Palác Akropolis představení Kolemjdoucí pod vedením Stéphanie N’Duhirahe a Cécile da Costy, potkat je můžete také na Letní Letné nebo na Vyšehradském festivalu Vyšehrádky, kde se podílejí na programu pro děti.

Marta Trpišovská Vodenková

Tanečnice, pedagožka a choreografka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre a bakalářský obor taneční věda na HAMU. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Byla zakládající členkou skupiny Nanohach, kde působila v letech 2004-2011. Věnuje  se vlastní tvorbě (obdržela II. a III. cenu v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na Cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor, v současné době také s Národním divadlem nebo s Divadlem bratří Formanů. Současný tanec a tvorbu vyučuje také na Konzervatoři Duncan centre a dlouhodobě působí jako lektorka projektu Škola tančí.

Lukáš Bouzek 

Absolvent KALD DAMU (obor herectví). Lektor kreativních dílen v ČR, Mexiku, Německu a Bulharsku. Člen divadelní skupiny Loutky bez hranic, se kterou hraje loutkové divadlo pro děti od jednoho do sta let. Se svými spolužáky z DAMU založil skupinu Lachende Bestien, jejíž domovskou scénou je divadlo Venuše ve Švehlovce. Spolupracuje s divadlem Alfred ve dvoře jako lektor dětského divadelního ateliéru "Alfred Junior". Hraje na bicí v hudební skupině VOBEZDUD.

Praktické informace

Ubytování (pro pobytovou variantu tábora)

Děti jsou ubytované v Sokolovně (cca 500 m od zámku) ve společném prostoru (vlastní spacák, popř. karimatka - bude ještě upřesněno). Po celou dobu jsou s nimi táboroví asistenti, kteří pro ně také připravují odpolední program (procházky, hry, popř. koupání).

Stravování

Snídaně, obědy a večeře budou zajišťovány na zámku v rámci festivalového cateringu, dopoledne i odpoledne budou zajistíme dětem svačinu + pitný režim po celý den.  

Cena tábora (6 dní):

(1) příměstská varianta: 3 900 Kč / druhý sourozenec 3 700 Kč / třetí sourozenec 3 100 Kč   - zahrnuje: kurzovné / obědy (polévka + hl. jídlo) + 2x svačina a pitný režim

(2) pobytová varianta: 6 200 Kč / druhý sourozenec  5 900 Kč / třetí sourozenec 5 200 Kč - zahrnuje: kurzovné / nocleh / plná penze (snídaně, 2x svačina, oběd, večeře, pitný režim)

Kontakt

Tvořivý tábor KoresponDance pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, z.s.
www.se-s-ta.cz

Koordinátor tábora: Eva Papánková, tel: +420 608 653 653, mail: eva.papankova@se-s-ta.cz 
 

Přihlášky/předprodej

Online přihláška ZDE.

Přihláška se stává závaznou po uhrazení kurzovného, pak Vám garantujeme místo pro Vaše dítě. V případě, že byste potřebovali platbu rozložit do více splátek, rádi Vám vyhovíme.

 

Stornopodmínky

Při zrušení účasti dítěte

do 10. 5. 2023 = stornopoplatky ve výši 25% z celkové částky *)

do 10. 6. 2023 = stornopoplatky ve výši 50% celkové částky *)

do 30. 6. 2023 = stornopoplatky ve výši 75%  celkové částky *)

po 30. 6. 2023 = stornopoplatky ve výši 100%  celkové částky *)

*) V případě náhrady za sebe se stornopoplatky neúčtují.  Při nemožnosti nastoupení na tábor z vážných důvodů (nemoc apod.) je potřeba doložit potvrzením od lékaře, v takovém případě vracíme celou částku. V případě, že by v návaznosti na vládní nařízení bylo konání letních táborů zrušeno, vraceli bychom kurzovné v plné výši.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.