EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: 

BeInternational

Open call do pohybového site-specific projektu

Datum konání akce05. 07. až 17. 07. 2023  |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou

Organizátor festivalu KoresponDance, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, nabízí místa pro studenty tance a fyzického divadla, aktivní tanečníky a performery v mezinárodním pohybovém projektu BeInternational. Cílem projektu je vytvořit v rámci filozofie site specific krátké taneční a pohybové projekty, skupinové i sólové, spolu se čtyřmi mladými absolventy italské taneční školy Civica Scuola di Teatro Paolo Grassi v Miláně, která projekt organizuje.

U příležitosti 11. ročníku festivalu KoresponDance, věnovaného tématu "Architektura a krajina" a architektům Pragerovi a Santinimu, nabízí BeInternational tvůrčí pobyt ve Žďáru nad Sázavou (od 5. do 17. července) pod dohledem mentora a za finální koordinace uměleckého ředitele. Cílem je ve vztahu ke konceptu architektury, městského a přírodního prostoru vytvořit jedno nebo více představení, která budou uvedena na hlavním žďárském náměstí, Náměstí Republiky a na Zámku.

Umělecká rezidence s koučinkem a samotné uvedení na festivalu KoresponDance proběhnou ve dnech 5. až 17. 7. 2023.

Uměleckým koučem projektu je francouzský tanečník a choreograf Jean Gaudin.
Účastníkům rezidence je hrazeno ubytování, doprava, stravné a umělecký honorář.

Komunikačním jazykem rezidence je angličtina.

Praktické informace

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?

Studenti tance a fyzického divadla z České republiky i ze zahraničí, aktivní tanečníci, umělci do 35 let se schopností choreografie.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Zájemkyně a zájemce prosíme o zaslání:

(1) motivační dopis

(2) životopis

(3) odkaz na video trailer/plnou délku vašich choreografií nebo těch, kde tančíte jako interpret

(4) popis konceptu v max. 20 řádcích: na kterých inspirativních prvcích máte zájem pracovat

do 21. května 2023 na e-mail nadezda.nazarova@se-s-ta.cz.

Výsledky výběrového řízení budou oznámeny přihlášeným do 30. května 2023.

Umělci

Jean Gaudin

Jean Gaudin Životopis

Poté, co měl příležitost pracovat mimo jiné s Mauricem Béjartem a Carolyn Carlsonovou, uvedl Jean Gaudin svou první vlastní choreografii v roce 1978 v Bagnolet a o rok později se rozhodl založit si i vlastní skupinu. Během své choreografická práce dává přednost prolínání různých uměleckých prostředků. Během celé své kariéry se při práci obklopuje video-umělci a filmaři, se kterými je podepsán pod více než 15 tanečními filmy [ ]

Podpora

Projekt BeInternational je podpořen Ministerstvem kultury Italské republiky. Je součástí zastřešujícího projektu Boarding Pass Plus. Ten podporuje mj. mezinárodní kariérní aktivity mladých italských umělců a manažerů. Účastní se ho 5 italských a 7 mezinárodních partnerů.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.