22.11.2022 |
Studio Hrdinů
Choreografické kafe je moderovaná diskuze, probíhající po konkrétním tanečním představení nebo perfomance. Na jejím základě probíhá moderovaná diskuze, věnovaná všem aspektům tance a tanečním a choreografickým složkám. Tématem listopadového setkání ve Studiu Hrdinů je veřejný prostor. Jak umělci nově pojímají téma veřejného prostoru v post-kovidní době? Jaká je dramaturgie představení, ve kterém je klíčovým článkem veřejný prostor? Večer bude moderovat Marie Kinsky, hosty budou Martha Moore (US/FR) a Mish Rais (CZ). Vítáni jsou taneční profesionálové na poli současného tance - taneční choreografové a tvůrci, taneční interpreti, taneční kritici, atp., studenti tanečních uměleckých oborů, odborná veřejnost - umělci z oblasti současného umění, architektury nebo nových médií, kurátoři nebo kritici a odborná veřejnost - mezioboroví umělci
Martha Moore (USA/FR)
choreografka, pedagožka a především dědička amerického post modern dance.
Patří ke generaci tanečních umělců, kteří jsou jednou nohou v moderním tanci a druhou pevně zakotveni v postmoderně. Vystudovala bakalářský obor tanec na University of California-Santa Barbara (dir. Rona Sande), kde intenzivně spolupracovala s bývalou asistentkou Mary Wigmanové a Kurta Joosse, Isou Partch-Bergsohnovou, a také s několika členy souborů Graham, Limon a Cunningham. Pod vedením Marthy Myersové získala titul Master of Fine Arts v oboru tanec, kde se zabývala somatickými metodami, improvizací a choreografií. Vedla profesionální kurzy a workshopy pro několik národních choreografických center a souborů v Evropě, stejně jako pro Centre National de la Danse a Ménagerie de Verre v Paříži. Od roku 2009 spolupracuje se SE.S.TA, pravidelně přednáší v Praze a pracuje na akcích pro české a slovenské tanečníky.
Mish Rais (CZ)
Mish Rais je česká performerka, dramaturgyně, výzkumnice a pedagožka. Jako performerka spolupracovala s řadou českých i zahraničních umělců. Jako hostující lektorka se účastní mnoha českých amatérských a studentských tanečnícch a divadelních festivalů, profesionálních českých tanečních a divadelních přehlídek a festivalů různého kontextu (filmové a divadlo, psychologie kultury a další). Jako členka CreWcollective (od roku 2017) se Mish Rais podílí na několika projektech v různých tvůrčích rolích. Její dlouholetý zájem spočívá v improvizaci jako jevištní formě a participativním a pedagogickém formátu (LAB4TOOLS). Vystudovala lingvistiku (2011, magisterské studium), autorskou tvorbu a pedagogiku (2015, magisterské studium) a autorské herectví, jeho teorii a psychosomatiku (2020, PhD.). V současné době působí jako pedagožka (od roku 2015) a jako vedoucí bakalářského/magisterského programu Autorské herectví (od roku 2020) na Katedře autorské tvorby a pedagogiky na DAMU.
Akce je určena pro taneční profesionály - aktivní tanečníky, choreografy, taneční pedagogy, studenty tance, i umělce z jiných oborů - výtvarníky, architekty, scénografy, kurátory a teoretiky,
Více informací:
nadezda.nazarova@se-s-ta.cz
Prosíme všechny zájemce registraci na tomto linku:
Vstup na představení As long as we dance je pro všechny účastníky diskuze zdarma.
Diskuze probíhá v anglickém jazyce.
Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.