EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Dragan Dragin

LEKCE FELDENKRAISOVY METODY

Hodiny vede Marie Kinsky.

Datum konání akce22., 23. a 24. 6. 2020 |  Místo konání akcePraha I Studio ALTA – Invalidovna

Lekce Feldenkraisovy metody proběhnou v karlínské Invalidovně opět na živo! Zatím necháme nastavená opatření a uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, případně zvýšíme kapacitu. Každá lekce bude pro maximálně 9 účastníků, budeme mít velké rozestupy a roušky, ale budeme pracovat společně! Rezervujte si místo online! Feldenkraisova metoda je určena pro každého nezávisle na věku i fyzické kondici. Chcete objevit své netušené možnosti, propojit svou představivost a pohyb nebo vyřešit dlouhotrvající problém? Tanečníci, umělci i vy, kteří jste jednoduše zvědaví, vám všem může být Feldenkraisova metoda přínosem. Lekce povede Marie Kinsky, která se metodou mnoho let zabývá. Lekce jsou otevřeny jak profesionálním tanečníkům, tak široké veřejnosti.

Feldenkraisova metoda je jednou ze speciálních somatických technik, která podporuje sebeuvědomování těla skrze senzomotoriku i posilování rozlišovacích a funkčních schopností. Profesionálním tanečníkům tato metoda zprostředkovává prohlubování vědomé práce s vlastním tělem.

Feldenkraisova metoda dále přináší

/ zlepšení celkového pocitu
/ pocit lehkosti a uvolnění
/ zlepšení vzpřímeného postoje a dýchání
/ snížení bolesti a pohybových omezení
/ zlepšení flexibility, koordinace a rovnováhy
/ zvýšení vitality a efektivnější nákladání s energií
/ snadnost pohybu
/ kvalitnější kinestetické vědomí
/ prevenci proti opotřebení pohybového systému
/ zlepšení sportovních výkonů
/ rozvoj uměleckých dovedností
/ zlepšení mentálních schopností a soustředění
/ porozumění psychosomatickým souvislostem
/ nové strategie pro zvládání stresu

Prohlubování vědomé práce s vlastním tělem může posunout váš pohyb novým směrem.

Praktické informace

Lekce proběhnou 22., 23. a 24. června vždy od 19.00 do 20.30 hodin ve Studiu ALTA v karlínské Invalidovně. Adresa: Sokolovská 24/136, Praha 8, vstup přes zahradu.

 

Cena a platba

Cena za jednu lekci je 170 Kč, za dvě lekce 300 Kč a za tři lekce 400 Kč. Prosíme, přineste na lekci přesnou hotovost, ať minimalizujeme manipulaci s penězi. 

 

Průběh lekce: maximálně 9 účastníků (budeme případně aktualizovat)

Místo na lekci je potřeba si předem rezervovat, rezervaci vám potvrdíme formou sms. Prosíme, pokud se rozhodnete svoji rezervaci nevyužít, dejte nám včas vědět, ať se uvolní místo pro další. Během hodin budeme dbát na dodržování dvoumetrových rozestupů. Na místě bude k dispozici dezinfekce, kterou všichni před i po lekci použijí.

 

Pomůcky a zázemí

Z hygienických důvodů není možné zapůjčit žádné pomůcky ani využít šatnu, proto si přineste vlastní podložku a ideálně přijďte už ve cvičebním oblečení a s rouškou. Vstup do objektu a do sálu je možný pouze s rouškou. Prostory budou pravidelně čištěny a dezinfikovány. 

Umělci

Marie Kinsky

Marie Kinsky Životopis

Tanečnice a pedagožka, absolventka francouzské konzervatoře tance a Univerzity na Sorboně v Paříži. Tančila 15 let ve francouzských i zahraničních skupinách v Evropě i Japonsku. Od počátku propojuje svoji taneční kariéru s pedagogickou činností. V roce 1997 přijela do Prahy a od té doby zde aktivně působí [ ]

Přihlášky/předprodej

Rezervujte si místo online zde

Podpora

Děkujeme za spolupráci Studio ALTA

Připravujeme

KLUB ČTENÍ TANCE 

Klub čtení tance bude čtyřikrát do roka analyzovat současný diskurz performativního umění a mapovat přesahy tance a vizuálního umění prostřednictvím čtení a analýzy ikonických teoretických textů, v dialogu se zhlédnutými představeními, promítáním videí a filmů o performance art a tanci. Klub čtení tance bude vedený moderovanou diskuzí s pozvanými odborníky na konkrétní téma.

  

FESTIVAL KoresponDance

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu v unikátním prostoru Zámku Žďár nad Sázavou. Těšit se můžete již na osmý ročník, který bude letos výjimečně výhradně s českými umělci!

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.