EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Dragan Dragin

OPEN CALL: PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ 2018

Jak směřovat ke kreativitě a tvořivosti?

Datum konání akce23. 2.–25. 2. 2018 |  Místo konání akcePraha I HAMU

Seminář je určen všem pedagogům se zájmem o další rozvoj svých kompetencí a poznávání nových metod a přístupů k výuce. Vítáni jsou i taneční interpreti a choreografové. Seminář je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Již tradičně v únoru pořádaný pedagogický seminář sleduje cíl obohatit know-how pedagogů díky užití know-how choreografů. Během semináře dochází ke sdílení nástrojů pro analýzu a k porovnávání různých pedagogických přístupů, systémů a filozofií.

Seminář povede Mirka Eliášová (CZ), Sophie Billy (FR) a Jana Bohutínská (CZ), kromě prostoru se budeme zabývat také vztahem pedagogiky a koučinku. 

Bádání na téma prostor provází pedagogické dílny již potřetí. V roce 2016 jsme se zaměřili na členění prostoru v pedagogice tance, v loňském ročníku na téma cirkulace a letos navážeme zkoumáním fenoménu site specific.

Seminář probíhá ve dvou fázích

1. Ateliéry zkoumání a realizace s hosty a tanečními pedagogy: rozcvičení, workshopy, semináře, praktické aplikace ve výuce, konfrontace zkušeností.

2. Zakončení formou kulatého stolu – veřejné diskuse: představení práce a aktivit z dílny, širší diskuse k tématu site specific.

Jak probíhal seminář v loňském roce si můžete přečíst na našem blogu.

Pedagogika tance je umělecká disciplína.

Program

Pátek: 14:00 – 19:00

Sobota: 10: 00 – 18:00 (polední pauza)

Neděle: 9:00 – 16:00 (polední pauza)

 

Praktické informace

Cena semináře je 2 200,- Kč

Studenti: 1 100,- Kč (50 % sleva)

Studenti a pedagogové HAMU: 200,- Kč

Ke stažení

Umělci

Sophie Billy

Sophie Billy Životopis

Kromě kariéry tanečnice v Londýnském Baletním Festivalu a Royal Baletu ve Wallonii, účinkovala také v dalších skupinách klasického a současného tance. V současné době působí jako pedagožka pedagogů v Národním tanečním centru v Paříži (Centre National de la Danse) a ve spolupráci s Jeanem Christophem Paré a Wilfride Piolletovou rozvíjí metodu analýzy tanečního pohybu aplikovanou přímo na techniku tance [ ]

Jana  Bohutínská

Jana Bohutínská Životopis

Jana Bohutínská je koučka a novinářka (zaměřená na témata změny, kariéry, osobního rozvoje, podnikání, umění a kultury), věnuje se také výzkumu. Organizuje workshopy a spolupracuje s Nadačním fondem pro taneční kariéru. [ ]

Mirka Eliášová

Mirka Eliášová Životopis

Mirka Eliášová - tanečnice, pedagožka, choreografka - je absolventka v oboru choreografie na Taneční katedře HAMU v Praze. V následujících letech se věnovala využití improvizace v současném tanci a v roce 2007 obhájila disertační práci v oboru choreografie a teorie choreografie. V současné době působí jako pedagog na Taneční katedře HAMU v Praze a část svých sil věnuje práci s dětmi na ZUŠ v Praze 8. [ ]

Přihlášky/předprodej

Formulář přihlášky naleznete ke stažení výše. 

Lhůta pro zaslání přihlášky a platbu semináře je 8. února 2018. 

Vyplňený formulář zasílejte na e-mail mkafkova@se-s-ta.cz, na tento e-mail se také můžete obrátit v případě dotazů. 

Platební údaje:

číslo účtu: 107-155530217/0100

variabilní symbol: 22018

Do poznámky pro příjemce prosíme uveďte své jméno a příjmení. 

Podpora

HAMU, MKČR, MHMP

Připravujeme

ŠKOLA TANČÍ

Principy projektu Škola tančí jsme převzali z francouzského „Dance au cour“, projektu, který ve Francii úspěšně funguje již 30 let s podporou Ministerstva kultury, školství a regionů a který byl dále aplikován v Belgii, Norsku či Anglii.

TVOŘIVÝ DĚTSKÝ TÁBOR

Každoročně pořádáme kreativní dětský tábor na Zámku ve Žďáru nad Sázavou. Tanec, divadlo a nový cirkus jsou náplní tvůrčího procesu dětí pod vedením zkušených umělců a pedagogů v prostředí Zámku s možností mnoha doprovodných aktivit jako je koupání, procházky v krásné přírodě ad. Tábor je otevřen dětem od 8 do 16 let a už druhým rokem bude jak příměstský, tak i s možností pobytu.

SEMINÁŘ ŠKOLA TANČÍ

Seminář Škola tančí uzavírá roční cyklus celého projektu. Seminář je určen tanečním tvůrcům a choreografům s chutí pracovat v jiném prostředí, kteří chtějí tvořit společné projekty pro žáky, a pedagogům základní nebo střední školy (či odborného učiliště) se zájmem obohatit výuku o nové prvky. Účastníci mají na semináři příležitost vykročit ze zaběhnutého rámce, načerpat novou inspiraci a vytvořit nové profesní vazby. Seminář probíhá v nádherných a inspirativních prostorách zámeckého areálu Žďár nad Sázavou pod vedením lektorů, kteří v rámci projektu Škola tančí působí již několik let a mají s vzděláváním v pohybu bohaté a zejména rozmanité zkušenosti. Seminář je akreditován Ministerstvem školství mláděže a tělovýchovy.

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.