EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: 

OPEN CALL: PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ

Master Class pro taneční pedagogy a choreografy

Datum konání akce5.–7. 3. 2021 |  Místo konání akceonline

Seminář je určen všem pedagogům se zájmem o další rozvoj svých kompetencí a poznávání nových metod a přístupů ke kreativní výuce i taneční tvorbě. Vítáni jsou choreografové i taneční interpreti. Letošní seminář pod vedením Jeana-Christopha Paré bude na téma "Grafické znázornění jako nástroj kompozice."

Již tradičně na jaře pořádaný pedagogický seminář sleduje cíl obohatit know-how pedagogů díky užití know-how choreografů. Během semináře dochází ke sdílení nástrojů pro analýzu a k porovnávání různých pedagogických přístupů, systémů a filozofií.

Seminář povede Jean-Christophe Paré (FR)

Tentokrát se seminář uskuteční v online formátu na platformě ZOOM, proto jsme zvolili pro vedení pouze jednoho lektora, abychom mohli naši pozornost zaměřit na jeden způsob výuky a jít tak více do hloubky.


Jean-Christophe Paré se dlouhodobě věnuje analýze pohybu, využívá strukturalistické metody a konceptuální rámce a dokáže taneční tvůrce (pedagogy i choreografy) podpořit v jejich vlastním zkoumání a tvořivosti. Přináší způsoby, kdy pohybový materiál vzniká radostně a intuitivně ze zkoumání fyzikálních veličin a strukturálních vztahů oproti v českém prostředí často raženému přístupu, kdy je „vznik tance“ motivován vnějšími podněty (předobraz, emoční stav, představa, textová nebo hudební předloha a jiné narativní způsoby).

Letos se chce zaměřit na různé formy grafického znázornění a formátování. “Grafické formátování vám umožní pochopit, kde se ve své práci nacházíte, co lze upravit, vylepšit nebo odstranit. Velmi mne také fascinuje vztah mezi hmotou a významem jako jeden ze způsobů, který může přivést tvůrce k hustším obrazům, méně logickým a významově dynamičtějším”, říká k semináři Jean-Christophe Paré.

 

Princip práce
Každý den začne seminář fyzickým rozehřátím, následuje teoretická část a práce ve skupinkách na vlastním choreografickém materiálu. Účastníci budou společně vytvářet grafická znázornění aktuálních projektů a pomocí opětovného čtení a manipulace s materiály a nápady budou vytvářet “novou” verzi díla. Součástí semináře jsou také společné diskuze a zpětná vazba.

TÉMA: GRAFICKÉ ZNÁZORNĚNÍ JAKO NÁSTROJ KOMPOZICE

Program

pátek 5. 3.: 15.00 - 16.30, pauza, 17.00 - 18.30
sobota 6. 3.: 9.00 - 10.30, pauza, 11.00 - 12.30
neděle 7. 3.: 9.00 - 10.30, pauza, 11.00 - 12.30

 

Praktické informace

Při platbě do 20. února 2021
plný tarif = 1500 Kč
student = 750 Kč
studenti HAMU = 550 Kč

Při platbě po 20. únoru 2021
plný tarif = 1700 Kč
student = 850 Kč
studenti HAMU = 650 Kč

Umělci

Jean-Christophe Paré

Jean-Christophe Paré Životopis

V roce 1976 získal angažmá v Pařížské opeře, již v roce 1982 byl jmenován prvním tanečníkem a byl členem experimentální taneční skupiny Pařížské opery - Groupe de Recherche de L Opéra de Paris (GRCOP). Operu opustil, aby se věnoval práci s různými současnými francouzskými choreografy - D. Larrieu, R. Chopinot, F. Verret, A. Degroat [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky zasílejte do 25. 2. 2021 na formuláři: ZDE

Pro více informací kontaktuje Evu Papánkovou: eva.papankova@se-s-ta.cz

Podpora

Seminář je realizován s podporou MKČR a MHMP. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.