EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: 

PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ

Master Class pro taneční pedagogy a choreografy

Datum konání akce30. 4.–1. 5. 2021 |  Místo konání akceonline

Seminář je určen všem pedagogům se zájmem o další rozvoj svých kompetencí a poznávání nových metod a přístupů ke kreativní výuce i taneční tvorbě. Vítáni jsou choreografové i taneční interpreti. Druhý letošní seminář, tentokrát na téma "Od kořenů k choreografii", vede tanečnice, choreografka a lektorka Anka Sedlačková.

Již tradičně na jaře pořádaný pedagogický seminář sleduje cíl obohatit know-how pedagogů díky užití know-how choreografů. Během semináře dochází ke sdílení nástrojů pro analýzu a k porovnávání různých pedagogických přístupů, systémů a filozofií.

Seminář povede Anka Sedlačková (SK)

Seminář nabídne prostřednictvím práce s tělem, hlasem a prostorem možnosti hledání kořenů při tvorbě choreografie, ať již v organickém či konceptuálním přístupu. Jak mohou být vědecké poznatky nápomocny při tvorbě choreografie? Na tuto a další otázky můžete hledat odpovědi společně s Ankou Sedlačkovou při teoreticko-praktickém online semináři.


Letos již druhý Pedagogický seminář probíhá opět v online formátu a díky platformě ZOOM mají účastníci příležitost pracovat i v malých skupinkách, vzájemně se obohacovat, inspirovat a podporovat. Součástí semináře budou také společné diskuze.


Anka Sedlačková přistupuje k rozvoji pohybového materiálu na základě inspirace a pohybové analýzy, která vychází ze systému Body Mind Centering (BMC), jehož je akreditovanou lektorkou.
Účastníci obdrží osvědčení o absolvování semináře.
 

TÉMA: OD KOŘENŮ K CHOREOGRAFII

Program

pátek 30. 4.: 16.00 - 19.00 (vč. pauzy)
sobota 1. 5.: 10.00 - 13.00 (vč. pauzy)

 

Umělci

Anna Sedlačková

Anna Sedlačková Životopis

Slovenská tanečnice, pedagožka a choreografka. Vyučuje na bratislavské VŠMU současné taneční techniky a studuje na The School for Body Mind Centering (BMC) v USA. Založila pohybové studio Dvorana a spoluzakládala Asociáciu súčasného tanca. Pro svou skupinu AS Project vytvořila řadu představení: např. BMExpress, Ako sme sa zmizli, Bratislavské tangá [ ]

Přihlášky/předprodej

Pro více informací kontaktuje Evu Papánkovou: eva.papankova@se-s-ta.cz, 608 653 653

Podpora

Seminář je realizován s podporou MKČR a MHMP. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.