EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Archiv SE.S.TA

OPEN CALL: SEMINÁŘ ŠKOLA TANČÍ

Kurz je akreditovaný MŠMT

Datum konání akce9. - 12.11. 2018 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Obracíme se na taneční tvůrce a choreografy s chutí pracovat v jiném prostředí, kteří chtějí tvořit společné projekty pro žáky, a na pedagogy základní nebo střední školy (či odborného učiliště) se zájmem obohatit výuku o nové prvky. Chcete-li vykročit ze zaběhnutého rámce, načerpat novou inspiraci a vytvořit nové profesní vazby, je pro vás seminář skvělou příležitostí. Seminář probíhá v nádherných a inspirativních prostorách zámeckého areálu Žďár nad Sázavou pod vedením lektorů, kteří v rámci projektu Škola tančí působí již několik let a mají s vzděláváním v pohybu bohaté a zejména rozmanité zkušenosti. Seminář je akreditován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy.

Letos přijaly pozvání a seminář povedou:  Marta Trpišovská Vodenková (CZ), Agnès Dufour (FR) a Toni Bravo (MX/USA) jako host. 

Principy projektu Škola tančí převzala SE.S.TA z francouzského „Dance au cour“, projektu, který ve Francii úspěšně funguje již 30 let s podporou Ministerstva kultury, školství a regionů a který byl dále aplikován v Belgii, Norsku či Anglii.

Podívejte se na ukázku projektu. 

Základní myšlenkou Vzdělávání v pohybu je, že pohyb – tanec může pomoci žákům při osvojování poznatků napříč učební látkou, při získávání dovedností daného předmětu, či může rozšířit rámec kompetencí, které dítě ve vzdělávacím systému používá. Hlavním principem je pak mezioborová spolupráce mezi tanečním tvůrcem a pedagogem – několikatýdenní intervence choreografa (který je dostatečně zkušený a má tvůrčí potenciál) do vzdělávacího procesu za podpory učitele. Taneční tvůrce při svém působení na škole v rámci kreativního projektu vtahuje do tvůrčího procesu nejen žáky, ale i učitele. Zkušenost pak ukazuje, že uskutečnění kreativního projektu na škole posiluje vazby nejen mezi dětmi, mezi učitelem a žáky, ale i mezi školou a životem dítěte a jeho rodinou.

Cílem semináře je setkání choreografů a pedagogů, kteří dostanou prostor navzájem poznat vzdělávací a umělecké potřeby, tak, aby spolu mohli spolupracovat na kreativním projektu.

Příprava na spolupráci zprostředkovává choreografům, co obnáší výuka a školní rámec, naopak učitele seznamuje s prací choreografa a kreativním procesem.

Seminář probíhá vždy koncem kalendářního roku. Na školení jsou zváni přední choreografové, profesionální umělci, kteří mají profesní přesah a zkušenosti ze zahraničí. Za podpory zahraničních a domácích lektorů si umělci vytváří osobní přístup, díky kterému jsou schopni předat svou tvůrčí zkušenost pedagogům. Umělci v běžné výuce využijí přirozeně svůj kreativní potenciál a ve spolupráci s pedagogem „ušijí na míru“ formu i obsah projektu pro vybranou třídu a předmět. Seminář je pro pedagogy zároveň motivací pro integraci nového vzdělávacího prvku do výuky, kdy tanec - „tělo v pohybu“ a tvůrčí přístup slouží jako nástroje k pochopení dané výuky.

Díky tomuto semináři učitelé lépe rozumí podstatě práce tvůrců a choreografové jasněji vnímají cíle a procesy jako rámec školní výuky.

Seminář je vhodný pro učitele, kteří uvažují o realizaci projektu Škola tančí na své škole i pro ty, kteří chtějí jen vyzkoušet moderní přístupy ke vzdělávání, obohatit se jimi a do své praxe přenést třeba jen část či základní dojmy a rámcové zkušenosti ze vzdělávání v pohybu. 

Může pohyb pomoci při učení vyjmenovaných slov nebo násobilky?

Program

V pátek začínáme v 10 hodin a v pondělí končíme v 15 hodin.

Ideální čas příjezdu je ve čtvrtek na 18.00 hodin, kdy bude organizační kickoff meeting. 

Dopoledne:
Společné tréninky přístupné všem účastníkům, praktická ukázka práce lektora – "imitace školního projektu" a jeho následná analýza

Odpoledne:
Praktická práce – příprava projektů na vybraná témata a teoretické vstupy.

 

Praktické informace

Maximální počet účastníků je 18.

Cena semináře: 2 000,- Kč (v ceně není zahrnuto ubytování a strava). 

Kontaktní osoba: Zuzana Demlová, E.: zuzana.demlova@se-s-ta.cz

Ubytování Vám můžeme zajistit na Zámku Žďár nad Sázavou na matraci s vlastním spacákem za 200 Kč/noc.

Další varianty:

Penzion Táferna
Santiniho 38/4, 591 02 Ždár nad Sázavou

telefon: +420 566 623 121

email: info@taferna.cz

nebo

Penzion na stezce
Dvorská 21, Ždár nad Sázavou

telefon: +420 566 623 395

email: penzionnastezce@eznam.cz

Tálský mlýn
Tálský mlýn, č.p.18, Žďár nad Sázavou

telefon: 566 625 501

email: talskymln@sportispo.cz

Neváhejte se obrátit na nás pokud jste nenašeli vhodné ubytování.
 

Ke stažení

Umělci

Toni Bravo

Toni Bravo Životopis

[ ]

Agnès Dufour

Agnès Dufour Životopis

je především tanečnicí, vystupuje mimo jiné pro Christine Bastin, Charles Cré-Ange, VMT, Maïté Fossen, Odile Azagury, Erika Zueneli, bratry Ben Aïm, Christian Bourigault, Hervé Diasnas a dalšímiJe certifikovanou praktikantkou metody Feldenkrais, rozvíjí tuto metodu ve vztahu k tanci a to na úrovni pedagogické i choreografické. V roce 2010 byla pozvána do Prahy, aby zde uvedla svou první choreografii „Impromptu“, kterou vytvořila společně se Suzon Holzer [ ]

Marta Vodenková Trpišovská

Marta Vodenková Trpišovská Životopis

Tanečnice, pedagožka a choreografka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre a bakalářský obor taneční věda na HAMU. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Byla zakládající členkou skupiny Nanohach, kde působila v letech 2004-2011. Věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III. cenu v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na Cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor, v současné době také s Národním divadlem nebo s Divadlem bratří Formanů. Současný tanec a tvorbu vyučuje také na Konzervatoři Duncan centre. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí a vede vzdělávací semináře pro umělce i pedagogy. Aktivně se podílí na vzniku Metodiky Škola tančí. [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihláška je ke stažení výše. 

Deadline pro přihlášení je 22. října 2018. 

Platbu proveďte do 15. 10. 2018 na číslo účtu 107-155530217/ 0100 variabilní symbol 112018 a do poznámky prosím uveďte své jméno a příjmení. V mimořádných případech je možné zaplatit i na místě v hotovosti. Pro školy vysílající své učitelé – možné i fakturou.

Storno poplatky: Odhlásí-li se účastník po 15. 10. 2018 do 1. 11. 2018, účtujeme poplatek ve výši 50% základní ceny semináře. Po 1.11. 2018 ztrácíte nárok na vrácení účastnického poplatku.

Připravujeme

LEKCE FELDENKRAISOVY METODY

Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávaný celostní přístup, který využívá pohyb jako zdroj k procesu učení. Feldenkraisova metoda je určena pro každého nezávisle na věku i fyzické kondici, kdo chce objevovat nové kvality v pohybu i v životě. Lekce povede Marie Kinsky, která se metodou mnoho let zabývá.

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.