EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Dragan Dragin

OPEN CLASS SE ZAHRANIČNÍMI LEKTORY

Jean Gaudin (FR), Tomeo Verges (ES), Jean-Christophe Paré (FR)

Datum konání akce24. - 30. 8. 2018 |  Místo konání akcePraha

Zatančete si pod taktovkou Jeana Gaudina, Jean-Christopha Paré či Tomeo Vergese. Letní ranní tréninky s kouči mezinárodní Rezidence pro choreografy s koučinkem jsou otevřené pro všechny zájemce a není třeba si na nich rezervovat místo.

Open class jsou součástí doprovodného programu Rezidence pro choreografy s koučinkem. Tréninky povedou významní zahraniční hosté, kteří po dobu rezidence působí jako kouči pro choreografy z České republiky i ze světa. 

Pozvanými kouči jsou vždy významní zahraniční umělci a tréninky, které každé ráno vedou pro účastníky rezidence jsou výjimečnou příležitostí vyzkoušet si jejich způsob práce s tělem, s tancem, s prostorem. 

Tréninky probíhají každý den od 9:30 do 11 hodin a jsou otevřené všem zájemcům. 

Plán tréninků:

Pátek: Jean-Christophe Paré: Analýza pohybu a dialogu s imaginací

Sobota: Zuzana Žabková: Sonic meditations, massages and tripper’s guidance

Neděle: Jean Gaudin: Hra s prostorem a základními choreografickými elementy

Pondělí: Marie Kinsky: Feldenkreis a aktivace představivosti

Úterý: Jean-Christophe Paré: Analýza pohybu v dialogu s imaginací

Středa: Jean Gaudin: Hra s prostorem a základními choreografickými elementy

Čtvrtek: Zuzana Žabková: meditations, massages and tripper’s guidance

 

Jedinečná příležitost navštívit trénink se zahraničními lektory z Rezidence.

Program

Přesný rozpis tréninků na jednotlivé dny bude zveřejněn během srpna. 

Praktické informace

Místo na open class není potřeba rezervovat. 

Cena: 180,- Kč/trénink

Umělci

Jean Gaudin

Jean Gaudin Životopis

Poté, co měl příležitost pracovat mimo jiné s Mauricem Béjartem a Carolyn Carlsonovou, uvedl Jean Gaudin svou první vlastní choreografii v roce 1978 v Bagnolet a o rok později se rozhodl založit si i vlastní skupinu. Během své choreografická práce dává přednost prolínání různých uměleckých prostředků. Během celé své kariéry se při práci obklopuje video-umělci a filmaři, se kterými je podepsán pod více než 15 tanečními filmy [ ]

Marie Kinsky

Marie Kinsky Životopis

Tanečnice a pedagožka, absolventka francouzské konzervatoře tance a Univerzity na Sorboně v Paříži. Tančila 15 let ve francouzských i zahraničních skupinách v Evropě i Japonsku. Od počátku propojuje svoji taneční kariéru s pedagogickou činností. V roce 1997 přijela do Prahy a od té doby zde aktivně působí [ ]

Jean-Christophe Paré

Jean-Christophe Paré Životopis

V roce 1976 získal angažmá v Pařížské opeře, již v roce 1982 byl jmenován prvním tanečníkem a byl členem experimentální taneční skupiny Pařížské opery - Groupe de Recherche de L Opéra de Paris (GRCOP). Operu opustil, aby se věnoval práci s různými současnými francouzskými choreografy - D. Larrieu, R. Chopinot, F. Verret, A. Degroat… a vlastní choreografické tvorbě(má na svém kontě více než patnáct děl). Intenzívně spolupracuje s Wilfride Piolletovou a Jeanem Guizerixem, hvězdami Pařížské opery, kteří jsou ovšem zároveň velmi otevřeni soudobé taneční tvorbě. Vedle interpretační činnosti se společně s nimi zúčastňuje výzkumu v oblasti funkční analýzy tanečního pohybu/ analyse fonctionnelle du mouvement danse (AFMD) ve spolupráci s Odile Rouquet. Je zván k vyučování na konzervatořích a na četné stáže. V roce 1990 vede Národní choreografické centrum v Angers. Věnuje se pedagogické práci, interpretační činnosti, 10 let působil jako inspektor pro taneční oblast francouzského ministerstva kultury, poté jako ředitel Státní školy v Marseille (l’Ecole Nationale de Marseilles). Na univerzitě se podílí se na přípravě řady různých výukových předmětů zaměřených na taneční proces, vyučuje také na ´Science Po´(vysoká škola politických věd) v Paříži. Se SE.S.TA spolupracuje již od roku 1999 a od té doby dává k dispozici své umělecké i intelektuální kapacity pro vysoce kvalitní pedagogický rozvoj tance v České republice. [ ]

Tomeo Verges

Tomeo Verges Životopis

[ ]

Připravujeme

KULATÝ STŮL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Kulatý stůl je platforma pro reflexi a sdílení různorodých pohledů, podporuje přemítání profesionálů s nejširším publikem, konfrontaci praktického bádaní choreografů a pedagogů s jinými obory. Kulatý stůl: Rezidence pro choreografy s koučinkem je otevřená diskuse s kouči, účastníky rezidence a dalšími hosty na témata, která se dle vývoje práce na rezidenci rozvinou.

TANEC V GALERII: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidenc epro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout work in progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními kouči na svých vlastních projektech.

WORK IN PROGRESS: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

LEKCE FELDENKRAISOVY METODY

Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávaný celostní přístup, který využívá pohyb jako zdroj k procesu učení. Feldenkraisova metoda je určena pro každého nezávisle na věku i fyzické kondici, kdo chce objevovat nové kvality v pohybu i v životě. Lekce povede Marie Kinsky, která se metodou mnoho let zabývá.

TVŮRČÍ INKUBÁTOR 2019

Mezinárodní mezioborvá rezidence v zámeckém areálu Žďár nad Sázavou. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.