EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Dragan Dragin

OPEN CLASS SE ZAHRANIČNÍMI LEKTORY

Kathy Casey (CA), Ana Dubljevic (RS), Marie Kinsky (CZ/FR), Zuzana Žabková (SK)

Datum konání akce22.–28. 8. 2019 |  Místo konání akcePraha I Studio ALTA

Letní ranní setkání s kouči mezinárodní Rezidence pro choreografy s koučinkem a dalšími hosty jsou otevřené pro všechny taneční nadšence. Přijďte se protáhnout, zatančit si a vyzkoušet různé techniky. Každý den vede trénink jiný lektor, takže si během týdne vyzkoušíte hned několik stylů. Rezervujte si místo online.

Open class jsou součástí doprovodného programu Rezidence pro choreografy s koučinkem. Tréninky povedou zahraniční hosté, kteří po dobu rezidence působí jako kouči pro choreografy z České republiky i ze světa. 

Pozvanými kouči jsou vždy významní zahraniční umělci a tréninky, které každé ráno vedou pro účastníky rezidence jsou výjimečnou příležitostí vyzkoušet si jejich způsob práce s tělem, s tancem, s prostorem. 

Tréninky probíhají každý den od 9:30 do 11 hodin a jsou otevřené všem zájemcům. 

Plán tréninků a obsazení lektorů naleznete níže.

 

Účastníci Rezidence 2019

/ Elena Iachininoto (NL)
/ Johana Pocková, Pocketart (CZ)
/ Laura Brechmann, with Collaborators: Marlene Ruther, Giulio Hesse (DE)
/ Tomáš Janypka (SK/CZ)
/ Sara Bocchini (IT)

 

Jedinečná příležitost navštívit trénink se zahraničními lektory z Rezidence.

Program

Rozpis lektorů

22. srpna: Kathy Casey (CA)
23. srpna: Marie Kinsky (FR/CZ)
24. srpna: Zuzana Žabková (SK/CZ)
25. srpna: Marie Kinsky (FR/CZ)
26. srpna: Kathy Casey (CA)
27. srpna: Ana Dubljevic (RS)
28. srpna: Zuzana Žabková

 

Kathy Casey: Shibary consent

Kathy Casey se v současnosti věnuje technice japonské bondáže Shibary. V rámci ranní open class se prostřednictvím diskusí a praktických cvičení s lanem dotkne anylýzy partnerské intimity a metody dělání souhlasu.


Zuzana Žabková : Guide, Observer and Poet

Zuzana Žabková zkoumá techniky, které pracujú jsou změněným stavem vědomí a tranzem v kombinaci s tvorbou poezie. Vychází z Deep listening metody Paulin Oliveros, Butoh poezie butoh-fu či melancholie black metalu a v ranní open class se bude věnovat zpěvu, tvorbě zvuků a ruchů, prostřednictvím hlasu v pohybu.


Marie Kinsky: Feldenkreisova metoda

Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávaný celostní přístup, který využívá pohyb jako zdroj k procesu učení. Feldenkraisova metoda je určena pro každého nezávisle na věku i fyzické kondici, kdo chce objevovat nové kvality v pohybu i v životě. Lekce povede Marie Kinsky, která se metodou mnoho let zabývá. Lekce jsou otevřeny jak profesionálním tanečníkům, tak široké veřejnosti.

Praktické informace

Místo na open class rezervujte online.

Cena: 180,- Kč/trénink

Umělci

Kathy Casey

Kathy Casey Životopis

[ ]

Ana Dubljevic

Ana Dubljevic Životopis

[ ]

Marie Kinsky

Marie Kinsky Životopis

Tanečnice a pedagožka, absolventka francouzské konzervatoře tance a Univerzity na Sorboně v Paříži. Tančila 15 let ve francouzských i zahraničních skupinách v Evropě i Japonsku. Od počátku propojuje svoji taneční kariéru s pedagogickou činností. V roce 1997 přijela do Prahy a od té doby zde aktivně působí [ ]

Zuzana Žabková

Zuzana Žabková Životopis

[ ]

Přihlášky/předprodej

Online rezervační formulář: https://forms.gle/FeD8vNvCFDEETuc96

Podpora

Podpořte nás, když nakupujete!

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.


Jak na to:
1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace

2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.

3. Nakupte si, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)
Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Připravujeme

KULATÝ STŮL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Kulatý stůl je platforma pro reflexi a sdílení různorodých pohledů, podporuje přemítání profesionálů s nejširším publikem, konfrontaci praktického bádaní choreografů a pedagogů s jinými obory. Kulatý stůl: Rezidence pro choreografy s koučinkem je otevřená diskuse s kouči, účastníky rezidence a dalšími hosty na témata, která se dle vývoje práce na rezidenci rozvinou.

TANEC V GALERII: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidence pro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout work in progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními kouči na svých vlastních projektech. 

 

REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM: WORK IN PROGRESS 

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.