EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: archiv SE.S.TA

Pedagogický seminář a dílny ČLENĚNÍ PROSTORU V PEDAGOGICE TANCE – architekturální přístup

Pod vedením Sophie Billy (FR), Mirky Eliášové (CZ) a Bronislava Stratila (CZ)

Datum konání akce20.-22. 2. 2016 |  Místo konání akcePRAHA - HAMU, Studio ALTA

V rámci našich pedagogických dílen na téma „tělo“, a po loňském semináři o anatomii jako tvůrčím nástroji a zdroji imaginace, pokračujeme naše badání s „tělem-prostorem“, s „tělem v prostoru“.

Tento rok jsme pozvali vedle dvou zkušených choreografek a pedagožek také architekta a scénografa, aby se zúčastnil našeho přemítání.

Záměrem této konkrétní dílny je uvědomování si prostoru a struktury prostorové dimenze ve své každodenní tvorbě a další rozvíjení své umělecké práce. Cílem pedagogické dílny je sdílení zkušeností mezi tanečními profesionály a pedagogy, osvojování si nástrojů umožňujících adaptaci jejich učení na konkretních skupinách žáků.

Seminář povedou Sophie Billy (FR), Mirka Eliášová a Bronislav Stratil (CZ)

Pedagogická dílna probíhá ve dvou fázích:
1. Ateliéry zkoumání a realizace s hosty a tanečními pedagogy: rozcvička, workshopy, semináře, praktické aplikace ve výuce, konfrontace zkušeností.
2. Zakončení  formou veřejně kulatého stolu proběhne v pondělí večer: představení práce a aktivit z dílny, širší diskuze k letošnímu tématu.

Třídenní intenzivní seminář je setkáním TANCE S ARCHITEKTUROU.

Program

 Dílny se uskuteční v tanečním sále katedry tance HAMU

ve Studiu ALTA

Praktické informace

CENA

Pedagogická dílna CCHR SE.S.TA je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Registraci a platbu proveďte do 15. 2. 2015 na číslo účtu 107-155530217/ 0100 variabilní symbol 022015 a do poznámky prosím uveďte své jméno a příjmení. V mimořádných případech a po předchozí domluvě je možné zaplatit i na místě v hotovosti.

Umělci

Sophie Billy

Sophie Billy Životopis

Kromě kariéry tanečnice v Londýnském Baletním Festivalu a Royal Baletu ve Wallonii, účinkovala také v dalších skupinách klasického a současného tance. V současné době působí jako pedagožka pedagogů v Národním tanečním centru v Paříži (Centre National de la Danse) a ve spolupráci s Jeanem Christophem Paré a Wilfride Piolletovou rozvíjí metodu analýzy tanečního pohybu aplikovanou přímo na techniku tance [ ]

Mirka Eliášová

Mirka Eliášová Životopis

Mirka Eliášová - tanečnice, pedagožka, choreografka - je absolventka v oboru choreografie na Taneční katedře HAMU v Praze. V následujících letech se věnovala využití improvizace v současném tanci a v roce 2007 obhájila disertační práci v oboru choreografie a teorie choreografie. V současné době působí jako pedagog na Taneční katedře HAMU v Praze a část svých sil věnuje práci s dětmi na ZUŠ v Praze 8. [ ]

Bronislav Stratil

Bronislav Stratil Životopis

Architekta a scénograf, amatérem tance a živého umění. Vedle své architektonické tvorby realizoval mnoho výstavných scénografií v Národní galerii a v dalších věhlasných českých muzeích a galeriích. Se SE.S.Tou spolupracoval na scénografii Muzea nové generace na Zámku ve Žďáře nad Sázavou, kde ji koncipoval jako představení. [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky na emailu: rezervace@se-s-ta.cz

 

Podpora

Konání pedagogické stáže podpořili: HAMU, MK ČR, hl. město Praha

Děkujeme!

Připravujeme

5. února 2016 - ve 20hod a 21hod ve Veletržním paláci v Praze

U příležitosti 220. Výročí Narodní Galerie a vernisáže první výstavy současného afrického umělce v NG, El Hajed Sy, Marta Moore uvede svou site-specific choreografii pro 7 tanečníků

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.