EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: archiv SE.S.TA

SEMINÁŘ GO TO EUROPE!

Pod vedením ředitelky komunikační agentury Mary Seriny.

Datum konání akce16.–19. 7. 2020 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Teoretický i praktický seminář, který profesionální umělce blíže seznamuje s evropskou paletou tanečních festivalů a platforem, pomáhá jim v dovednostech jako je příprava kvalitní prezentace představení, práce se sociálními sítěmi, prezentace práce ředitelům festivalů a institucím v různých kontextech apod.

Nově osvojené dovednosti v oblasti self-promotion i nově získané kontakty v profesním světě vám napomohou s lepší prezentací vlastní práce a v lepším budoucím uplatněním.

 

„Kvalitní dosierr zachraňuje životy!“

Program

Seminář bude mít celkem 20 hodin ve čtyřech dnech a bude navázán na doprovodný program festivalu KoresponDance.

NÁPLŇ SEMINÁŘE

Festivaly a platformy
Přehled nejvýznamnějších evropských tanečních festivalů a platforem, jejich charakteristika. Představení zajímavých míst, kde můžete jako choreograf nebo company vystoupit se svým projektem, shrnutí všech benefitů, které efektivní účast přináší a jak ji maximálně využít.

Jak mohu prezentovat svou práci řediteli festivalu?
Jak se prezentovat v situaci jeden na jednoho a jak skupině? Vyzkoušíte si dva různé přístupy:
1. Speed meeting
2. Prezentaci před skupinou zaměřenou na konkrétní ukázku

Kvalitní dossier zachraňuje životy!
Jak vytvořit kvalitní prezentační materiály? Nejdříve si budete moci prostudovat několik modelů řady uměleckých skupin z mnoha festivalů a následně si vyzkoušíte, jak připravit vlastní prezentaci.
 

 

Umělci

Mara Serina

Mara Serina Životopis

Absolvovala klasická studia na Università Cattolica di Milano, kde později pracovala jako asistentka Dramaturgie a historie divadla. Od roku 2008, učí komunikaci různé magisterské obory, např. na Scuola di Alta Formazione, Regione Emilia Romagna. V roce 1995 se stala členem Národní asociace novinářů [ ]

Připravujeme

REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Rezidence má bohatý doprovodný program pro profesionální veřejnost i pro publikum.

 

OPEN CLASS UMĚLECKÝMI KOUČI

Letní ranní tréninky s kouči mezinárodní Rezidence pro choreografy s koučinkem a dalšími hosty jsou otevřené pro všechny taneční nadšence. Přijďte se protáhnout, zatančit si a vyzkoušet různé techniky. Každý den vede trénink jiný lektor, takže si během týdne vyzkoušíte hned několik stylů. Rezervujte si místo online. 

 

TANEC V GALERII: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidence pro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout work in progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními kouči na svých vlastních projektech. 

 

REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM: WORK IN PROGRESS 

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.