EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: archiv

Letní tvořivý příměstský tábor

pod vedenímTomáše Fingerlanda, Jakuba Folvarčného a Terezy Lenerové-Hradilkové

Datum konání akce29. 6. - 3. 7. 2015 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou

Tvořivý příměstský tábor, který je určený dětem od 9 do 15 let, bude plný tance, divadla a hudby. Děti budou pod vedením zkušených českých umělců zkoumat a rozvíjet svou kreativitu a během pěti dní objevovat krásy umění v různých formách. Tábor je jedním z doprovodných programů festivalu KoresponDance 2015, během kterého děti budou mít příležitost prezentovat svou táborovou tvořivost.

Tvořivý příměstský tábor, který je určený dětem od 9 do 15 let, bude plný tance, divadla a hudby. Děti budou pod vedením zkušených českých umělců zkoumat a rozvíjet svou kreativitu a během pěti dní objevovat krásy umění v různých formách. Tábor je jedním z doprovodných programů festivalu KoresponDance 2015, během kterého děti budou mít příležitost prezentovat svou táborovou tvořivost.

Tábor je určen jak dětem, které s uměním již nějakou zkušenost mají, i těm, pro které to bude úplně nové dobrodružství. Podle svých preferencí se mohou přihlásit do jedné ze tří skupin zaměřených na TANEC – DIVADLO – HUDBU. Tyto skupiny se však budou prolínat, navzájem inspirovat a doplňovat a pro všechny zúčastněné bude hlavním tématem improvizace.

Tábor povedou zkušení umělci z ČR s pedagogickou praxí.

TANEC: Tereza Lenerová-Hradílková

Zkušená lektorka a tanečnice Tereza Lenerová-Hradilková vystudovala konzervatoř Duncan Centre a poté The Theaterschool v Amsterdamu.  Od roku 2007 působí jako tanečnice, choreografka a pedagožka v Čechách a zahraničí.  Jako lektorka vyučovala například  v rámci projektu „Tanec Školám“ na ZŠ Jarov, v dětském studiu v divadle Ponec nebo vedla přípravné kurzy ve studiu Dance Perfect.

DIVADLO: Jakub Folvarčný

Jakub Folvarčný je básník, dramatik, režisér a herec v jedné osobě, který žije a tvoří na volné noze. Výsledkem jeho tvorby jsou divadelní představení pro dospělé i pro děti, písně a skladby, scénické básně, divadelní a básnické improvizace. Můžete jej znát z divadel Alfred ve dvoře, Ponec nebo Potrvá, ze scény české Slam Poetry, z kapely Střídmí klusáci v kulisách višní, z festivalu Vyšehrátky a z mnoha jiných míst, kde hrál některé ze svých představení překračujících žánry a věkové rozdíly.
 

HUDBA: Tomáš Fingerland

Tomáš Fingerland (*1971) je violoncellista, učitel, mezižánrový hudebník, improvizátor, skladatel. Pochází z hudební rodiny, na violoncello začal hrát v sedmi letech. Studoval na 2. lékařské fakultě UK, a vedle toho se nadále věnoval hudební interpretaci a později i autorské skladbě. Roku 2012 zakončil Státní konzervatoř v Teplicích a ještě v průběhu studií začal vyučovat své vlastní žáky a získávat pedagogickou praxi, která, ačkoliv vychází z tradičních metodik, postupně přechází ve vlastní učitelský přístup. To už je období, kdy byla založena „la škola“, určená především nejmenším dětem. Během výukové hodiny, která jakoby sama byla živým vystoupením umělce, vytváří velmi uvolněný divadelně-hudební projev. Svým příkladem vede žáky k jejich vlastnímu uvolnění a tedy ke stavu, kdy se můžou plně věnovat „už pouze“ hudbě. T. F. se zabývá studiem Bachových svit a patří mezi jedny z nejlepších interpretů J. S. Bacha u nás.
Jako mezižánrový umělec je zván ke spolupráci na různorodých uměleckých projektech.
Hrál s mezinárodně oceňovaným tanečním divadlem Farma v jeskyni. Dlouhodobě hraje ve skupině Činna. Hrál v různých orchestrech, v současné době ve Smíchovské komorní filharmonii. Na svých sólových vystoupeních hledá spojnice mezi starou a novou hudbou.


Děti budou mít možnost předvést výsledek týdenních dílen v rámci doprovodného programu festivalu KoresponDance 2015 na zámku ve Žďáru nad Sázavou 5. 7. 2015.
 

Praktické informace

Program dne

Přihlášky/předprodej

Cena: 1000 Kč + cena obědů (cca 350 Kč)

Přihlášky ke stažení ZDE

Vyplněné přihlášky posílejte na emailovou adresu: rezervace@se-s-ta.cz nebo poštou na adresu: SE.S.TA, Václavkova 20, Praha 6 do 15. 6. 2015.

Kapacita tábora je omezena!

Podpora

Pořádá: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA v úzké spolupráci se ZUŠ Fr. Drdly ve Žďáru nad Sázavou a s podporou: města Žďár nad Sázavou a Ministerstva kultury ČR

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.