EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: archiv

Letní umělecký příměstský tábor

pod vedením Báry Látalové, Jakuba Folvarečného a Tomáše Fingerlanda

Datum konání akce30. 6. - 4. 7. 2014 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou

Umělecký příměstský tábor se zaměřením na tanec, divadlo a hudbu je určený všem dětem od 9 do 15 let, které již s uměním mají svou zkušenost, ale také těm, pro které bude tato zkušenost nová. Je jedním z doprovodných programů festivalu KoresponDance 2014.

Děti se mohou přihlašovat dle svých preferencí do tří různých skupin - TANEC - DIVADLO - HUDBA. Práce v těchto skupinách se však bude prolínat, navzájem se budou doplňovat a inspirovat. Zastřešujícím tématem práce pro všechny tři skupiny bude improvizace.

Tábor povedou zkušení umělci z ČR s pedagogickou praxí.

Tanečnice, choreografka a taneční pedagožka Barbora Látalová absolvovala taneční konzervatoř Duncan centre v roce 1997, díky stipendium na Hunter College v New Yorku, zde studovala moderní tanec a taneční terapii. Studovala též na Centre National de la Danse v Paříži, pravidelně se účastní stáží Centra choreografického rozvoje SESTA. Jako tanečnice spolupracovala na projektech se Z.Brungot Svítekovou, Krepskem, L.Tretiagovou, O. Lipovským, M. Huffsteter, O. Davidem, A. Dittrichovou, L. Nouwkens, G. Borissovou, S. Sandroni, S. Ambertem, La Fura Dels Baus, J. Benešem, V. Švábovou, spolupracuje s mezinárodním divadelním souborem Nie Alexe Byrne.
Je autorkou vlastních choreografií a představení pro děti (Fyzika, Karneval zvířat). Její choreografie Margharetha vypravuje získala v roce 2012 nominaci České taneční platformy za interpretaci. Jako pedagožka působila 3 roky v profesionální herecké škole v Norsku a v současnosti vyučuje taneční výchovu na ZŠ v Praze v rámci projektu Tanec školám.

Jakub Folvarčný je básník, dramatik, režisér a herec v jedné osobě, který žije a tvoří na volné noze. Výsledkem jeho tvorby jsou divadelní představení pro dospělé i pro děti, písně a skladby, scénické básně, divadelní a básnické improvizace. Můžete jej znát z divadel Alfred ve dvoře, Ponec nebo Potrvá, ze scény české Slam Poetry, z kapely Střídmí klusáci v kulisách višní, z festivalu Vyšehrátky a z mnoha jiných míst, kde hrál některé ze svých představení překračujících žánry a věkové rozdíly.
 

Tomáš Fingerland (*1971) je violoncellista, učitel, mezižánrový hudebník, improvizátor, skladatel. Pochází z hudební rodiny, na violoncello začal hrát v sedmi letech. Studoval na 2. lékařské fakultě UK, a vedle toho se nadále věnoval hudební interpretaci a později i autorské skladbě. Roku 2012 zakončil Státní konzervatoř v Teplicích a ještě v průběhu studií začal vyučovat své vlastní žáky a získávat pedagogickou praxi, která, ačkoliv vychází z tradičních metodik, postupně přechází ve vlastní učitelský přístup. To už je období, kdy byla založena „la škola“, určená především nejmenším dětem. Během výukové hodiny, která jakoby sama byla živým vystoupením umělce, vytváří velmi uvolněný divadelně-hudební projev. Svým příkladem vede žáky k jejich vlastnímu uvolnění a tedy ke stavu, kdy se můžou plně věnovat „už pouze“ hudbě. T. F. se zabývá studiem Bachových svit a patří mezi jedny z nejlepších interpretů J. S. Bacha u nás.
Jako mezižánrový umělec je zván ke spolupráci na různorodých uměleckých projektech.
Hrál s mezinárodně oceňovaným tanečním divadlem Farma v jeskyni. Dlouhodobě hraje ve skupině Činna. Hrál v různých orchestrech, v současné době ve Smíchovské komorní filharmonii. Na svých sólových vystoupeních hledá spojnice mezi starou a novou hudbou.

Do programu táborových dílen se rovněž zapojí umělci, kteří 5. 7. vystoupí na programu festivalu.


Děti budou mít možnost předvést výsledek týdenních dílen v rámci doprovodného programu festivalu KoresponDance na zámku ve Žďáru nad Sázavou 5. 7. 2014.
 

Praktické informace

Program dne - základní model
8.30 - 9.00 příchod na ZUŠ
9.00 - 12.00 ranní tvorba ve skupinách (na ZUŠ / v exteriérech města / v areálu zámku)
12.00 - 12.30 obědová pauza - oběd bude zajištěn v jídelně SPŠ
poobědová klidová pauza
13.30 - 16.30 odpolední tvůrčí blok
16.30 odchod dětí
 

Přihlášky/předprodej

Cena: 1000 Kč + cena obědů (cca 350 Kč)

Přihlášky ke stažení ZDE


Vyplněné přihlášky posílejte na emailovou adresu: rezervace@se-s-ta.cz nebo poštou na adresu: SE.S.TA, Václavkova 20, Praha 6 do 15. 6. 2014.

Kapacita tábora je omezena.

Podpora

Pořádá: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA v úzké spolupráci se ZUŠ Fr. Drdly ve Žďáru nad Sázavou a s podporou: města Žďár nad Sázavou a Ministerstva kultury ČR

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.